Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Żarówka LED 8W GU10 dimm Osram

Więcej widoków

Żarówka LED 8W GU10 dimm Osram

Ściemnialna wersja popularnej żarówki z oprawką GU10 stanowi dopełnienie wielu lamp natynkowych, wbudowanych i tubowych wiszących.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

24,90 zł

* wymagane pola

24,90 zł

Informacje dodatkowe

Termin realizacji od ręki
Producent OSRAM
Mocowanie/Oprawka GU10
Moc 8W
Odpowiednik żarówki 80W
Napięcie zasilania [V] 230V
Jasność żarówki [lm] 575lm
Kąt świecenia [°] 36 stopni
CRI >80
Żywotność 25000h

Szczegóły

Żarówka LED o mocy 8W firmy Osram z trzonkiem GU10 i możliwością bezstopniowego ściemniania to odpowiednik klastycznej żarówki o mocy 80W.

Trzonki GU10 typu "obróć i zamknij" należą do najpopularniejszych trzonków reflektorowych montowanych na zatrzask. Żarówka tego typy ma charakterystyczne dwa bolce zakończone grzybkiem.

Żarówki LED słyną z dużej żywotności. Dla tej żarówki firma Osram zakłada 25000 godzin pracy przy 100000 cykli przełączania. To bardzo energooszczędna żarówka zasilana prądem zmiennym o napięciu 230 V i jasności aż 575 lumenów.

Dla takich żarówek naturalnym zastosowaniem są wpuszczane punkty świetlne. Od wielu lat cieszą się niesłabnąca popularnością i widujemy je często w kuchniach, korytarzach, łazienkach zarówno w domu jak i w obiektach komercyjnych. Najczęściej jako grupy wielu punktów montowanych liniowo czy w kompozycjach. Żarówka firmy Osram może pochwalić się współczynnikiem CRI większym niż 80 co zapewnia dobre odwzorowanie kolorów i wystarczający kontrast. Jasność 575 lumenów zapewnia skuteczne światło nawet do czytania drobnego druku przy tylko jednej żarówce. W kompozycjach zapewniają jasność światła głównego z jednoczesnym zachowaniem klimatycznego otoczenia.

Żarówka ma standardowe wymiary (największa średnica wynosi 51 mm, a wysokość całkowita 55 mm) i strumień świetlny porównywalny z żarówka halogenową. Brak promieniowania UV, brak bliskiej podczerwieni w wiązce światła i brak czasu nagrzewania z efektem natychmiastowego światła dopełniają listę zalet tej żarówki LED.

Osram Licht AG to firma operująca w Niemczech. Zajmują się produkcją sprzętu oraz urządzeń oświetleniowych. Jako firma działa od 1906 roku. Nazwę wykreowano z połączenia nazw dwóch metali wykorzystywanych w produkcji żarówek: osm oraz wolfram. W Polsce w 1921 roku zatwierdzono w Pabianicach Spółkę Akcyjną — Polska Żarówka Osram. Firma ta dotrwała do 1960 roku, kiedy to przeszła pod zarząd Polamu. Żarówki firmy Osram pojawiły się ponownie w Polsce wraz z Osram Lighting Sp. z.o.o. w Polsce w roku 1991. Marka zajmuje się jedynie dystrybucją wyrobów gotowych.

Osram może zaproponować obszerne portfolio profesjonalnych modeli oświetlenia dla pełnej panoramy wdrożeń technicznych i zawodowych. Od oświetlenia służącego przyjemności po chroniące życie przy medycznych zabiegach.

Osram zawsze proponuje dobre rozwiązanie na dowolne zapotrzebowanie.

Recenzje klientów

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Żarówka LED 8W GU10 dimm Osram

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.