BISSONA Vistosi lampa stołowa

3248,00 

To coś więcej niż tylko lampa stołowa, ponieważ odzwierciedla prostotę stylu vintage, jakość szkła i wyjątkowość jego ręcznej produkcji.

Produkt dostępny na zamówienie

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
SKU: bissona Kategoria:

Opis

Lampa stołowa BISSONA włoskiej firmy Vistosi to więcej niż źródło światła.

Lampa stołowa jest naturalnym w domu rekwizytem codziennego użytku. Pozwala podkreślić istotne szczegóły w mieszkaniu. Optycznie odróżnić od siebie oraz zaakcentować strefy użytkowe o odmiennym zadaniu. W zależności od typu potrafi być lampą wspierającą aktywność, bądź elementem dekoracyjnym. Czytanie lektur lub oglądanie telewizji w jej towarzystwie jest nie tylko wygodne, ale i dużo bardziej komfortowe.

Tymczasem lampa BISSONA spełnia z powodzeniem obie funkcje. Jest przyjazna czytelnikom dzięki doskonałemu kątowi świecenia, ale też jest elementem ozdobnym wnętrza. Jej wyszukany nowoczesny kształt przykuwa uwagę i nigdy nie jest obojętnym detalem wystroju. Dlaczego autor tej lampy nazwał ją BISSONA? Może po prostu z miłości do Wenecji, a może zainspirował się galionem z dziobu weneckich łodzi. Bo i słynne, weneckie łodzie Bissony galiony na dziobach oczywiście mają. Zwykle wytworne, a niekiedy i ogromne. Nieco secesyjna linia projektu tej lampy sprawia, że doskonale można ją ulokować w stylu Vintage. Odnajdują się tu najlepiej przedmioty, których projektanci czerpali z uniwersalności dobrze kojarzących się stylistyk. Bez wątpienia to styl dla indywidualistów poszukujących korzeni.

Lampa ma 42 cm wysokości i jest jakby złamaną od gorąca szklaną rurą. Matowa biel wspaniale rozświetlona jest wewnętrznym światłem mocnej, bo 60W żarówki z trzonkiem G9. Lampę wykonano ręcznie z weneckiego dmuchanego szkła. Kształtowane jest na gorąco z ciekłej masy szklanej o korzystnej kleistości dającej szansę modelować wyroby. Hutnik-szklarz (dmuchacz) na specjalną rurkę zwaną piszczelą szklarską wydobywa z pieca porcję rzadkiej masy szklanej i wydmuchuje z niej jednorodną bańkę, potem czerpie na nabel (pępek) odpowiednią porcję lawy. Dmuchacz następnie rozpoczyna pracę nad powiększeniem sfery stopionego szkła do optymalnych rozmiarów przez dmuchanie i kręcenie rurką. Przeważnie pozostaje ściąć, bodaj jedną bądź dwie końcówki wykończonej pracy. Pojedynczy okaz przedmiotu wytworzonego technologią dmuchaną w każdym przypadku ma nietypową grubość i trochę inny odcień, przez co jest niepowtarzalny.

Zdobywając lampę marki Vistosi nie tylko wejdziecie w posiadanie wyrafinowanego i funkcjonalnego szczegółu kompozycji wnętrza, lecz dosłownie dotkniecie tradycji mimo nowoczesnej formy lampy. Gdyż Vistosi jest firmą z nieomal 500-letnią tradycją. Firma powstała na renomowanej Weneckiej wyspie Murano. Do dziś należy do tej samej rodziny. Tworzy się tam lampy z ciągniętego szkła. Szkło z Vistosi otrzymywane ze specjalnej kompozycji należy do bardzo wytrzymałych i nie matowieje z upływem czasu. Oryginalne lampy z wyjątkowego szkła.

Informacje dodatkowe

Producent

Vistosi

Wyprodukowano w

Włochy

Dostępność

4-5 tyg

Doszczelnienie

IP20

Kolor

Biały połysk

Materiał

Szkło

Możliwość ściemniania

Tak

Posiada ściemniacz

Tak

Projekt

archiwum historyczne Vetreria Vistosi 1968 – zmiana stylizacji 2007

Rodzaj żarówki

1x60W G9

Typ lampy

Lampa stołowa

Żarówka

Nie

Alternatywne źródło światła

1x4W LED G9

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.