Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Do jakich wnętrz pasują żarówki Edisona?

Kto wynalazł żarówkę? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Wynalazek ten kojarzymy z nazwiskiem amerykańskiego wynalazcy, Thomasa Edisona. W rzeczywistości pierwsze udane projekty źródeł światła elektrycznego powstawały już wcześniej, jednak to Edison jako pierwszy opatentował ten wynalazek – zrobił to w 1879 roku – i przez wiele osób wciąż jest uznawany za twórcę żarówki.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Technologiczny rozwój sprawił, że dziś korzystamy z żarówek, które są coraz bardziej wydajne i energooszczędne. Jednak duch dawnych czasów przetrwał i obecny jest we współczesnym designie. Styl i elegancja z okresu XIX wieku i rewolucji przemysłowej okazały się ponadczasowe. W nowoczesnych aranżacjach możemy znaleźć wiele nawiązań do tego okresu. Styl industrialny to rozwiązanie, na które często decydują się zwolennicy minimalizmu, prostoty oraz nowoczesności. Taka stylistyka swój początek wzięła właśnie w tamtym czasie. Styl industrialny bywa surowy, ale w innych wariantach może być też bardziej bogaty. To właśnie we wnętrzach o industrialnym charakterze swoje miejsce znajdzie tak zwana żarówka Edisona, która łączy w sobie nowoczesną technologię z ponadczasowym stylem epoki słynnego amerykańskiego wynalazcy.

Żarówki Edisona to bardzo funkcjonalne, a jednocześnie oryginalne źródło światła. Ich wygląd nawiązuje do projektu Thomasa Edisona. Żarówki tego typu mają duży gwint oraz widoczne żarniki, co nadaje im unikalny charakter. Nowoczesne żarówki przypominają projekt sprzed   ponad wieku tylko pod względem wyglądu – współczesne modele są o wiele bardziej energooszczędne i skuteczne. Żarówki Edisona, poza   tradycyjną konstrukcją, mogą mieć inne, ciekawe formy, na przykład butelki. Sprawdź, jakie modele dostępne są w naszym   sklepie: https://luminis.pl/wlaczniki/zarowki-edisona.html

Żarówka Edisona to element wyposażenia, który mimo swojej prostoty, przyciąga wzrok i może stanowić interesującą dekorację, która łączy w   sobie funkcjonalność i dekoracyjny charakter. Tego rodzaju oświetlenie bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach industrialnych. Pasuje do   pomieszczeń surowych, w których znajdziemy beton, cegłę oraz widoczne instalacje, a także do tych minimalistycznych, prostych, o   ograniczonej palecie kolorów. Żarówki Edisona mogą stać się elementem aranżacji wnętrz urządzonych w stylu retro. Tworzą w nich   wyjątkowy klimat. Dzięki dużemu wyborowi modeli każdy miłośnik oryginalnego designu znajdzie żarówkę Edisona, która będzie pasowała do   jego projektu. Tego rodzaju oświetlenie jest ponadczasowe, a jego prostota sprawia, że odnajdzie się w każdym wnętrzu, nie tylko   industrialnym.