Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

W jaki sposób doświetlić poddasze?

Poddasze to przestrzeń użytkowa trudna w aranżacji. Trudność ta wynika z jego standardowej formy: skośnych ścian, często niewielkiego metrażu i braku odpowiedniego doświetlenia. Nie zawsze poddasza mają naturalne oświetlenie. Jednak jeśli posiadacz poddasza może cieszyć się światłem słonecznym w tym pomieszczeniu, często musi zmagać się z odpowiednim ustawieniem mebli. Stąd też, by miejsce to uczynić funkcjonalnym, trzeba zadbać o właściwe doświetlenie.

Światło a funkcja poddasza
Doświetlając poddasze należy wziąć pod uwagę to, jaką funkcję ma pełnić pomieszczenie. Inaczej oświetlimy bowiem biuro czy miejsce pracy, inaczej zaś sypialnię czy pokój dziecięcy. Pamiętajmy przy tym, że poza funkcją stricte użytkową, światło jest także dekoracją. Warto więc połączyć obie te funkcje.

Oświetlenie LED na poddaszu
Dobrym rozwiązaniem będą LEDy, które dają olbrzymie możliwości aranżacyjne. Można je bowiem stosować na sufitach, w podłogach, przy meblach czy elementach dekoracyjnych. Skosy i strome sufity na poddaszach nie zawsze sprzyjają zamontowaniu tradycyjnych lamp (niekiedy zaś jest to po prostu niemożliwe). Oświetlenie punktowe zakryje wszelkie niedociągnięcia, jest też świetnym źródłem światła miejscowego. Ponadto, jeśli podświetlimy nim schody na poddasze, ułatwi ono poruszanie się. LEDy nie powinny być jednak w tym wypadku jedynym źródłem światła.