Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jaka lampa nad lustrem?

Jest kilka rodzajów lamp, które mogą być zainstalowane nad lustrem. Najpopularniejszym wyborem jest bez wątpienia niewielki, stylowy kinkiet skierowany ku dołowi. Taki rodzaj oświetlenia pozwoli na dość wyraźne oświetlenie twarzy. Równie popularne są podłużne oprawy z tradycyjnymi żarówkami lub świetlówkami, a także niewielkie, regulowane reflektory, również przyjmujące postać kinkietu.

Niestety, górne oświetlenie lustra w niektórych przypadkach może być niewystarczające. Specjaliści uważają, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest oświetlenie boczne, przyjmujące postać dwóch lamp umiejscowionych po obydwu stronach lustra na wysokości oczu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oświetlenie lustra nie musi przecież przyjmować postaci kinkietów lub podłużnych opraw ze świetlówkami. Mogą to być przykładowo taśmy LED umieszczone dookoła tafli albo niewielkie lampy w oprawach z możliwością regulacji kąta nachylenia, przypominające trochę oświetlenie luster w teatralnych garderobach. Wówczas nie tylko twarz będzie odpowiednio widoczna, ale również podbródek oraz szyja, co jest szczególnie ważne podczas porannego golenia lub makijażu.

Warto poza tym pamiętać o rodzaju światła. Poranne lub wieczorne zabiegi przy lustrze muszą być możliwie dokładne, dlatego odpowiednio mocne światło jest w tym przypadku konieczne. Współczynnik oddawania barw takiego oświetlenia musi być możliwie wysoki – w stustopniowej skali powinien wynosić minimum 85. Temperatura barwowa światła przy lustrze jest sprawą dyskusyjną. Niektórzy nie wyobrażają sobie światła o temperaturze wyższej niż 2800 K – taką posiada tradycyjna żarówka. Inni z kolei uważają, że 6500 K jest w tym przypadku wartością optymalną – takie światło jest uznawane za „zimne”, ale za to jest wyjątkowo dokładne.