Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jakie lampy do ogrodu?

Nowoczesne, designarskie, stylizowane na zabytkowe, klasyczne – wybór lamp ogrodowych może przyprawić o zawrót głowy. Tym bardziej, że oświetlenie jest niemal tak samo ważne, jak rośliny i mała architektura ogrodowa. Jak się zatem odnaleźć w przebogatej ofercie? Podpowiadamy!

Przed zakupem musimy jasno sprecyzować, czego oczekujemy od oświetlenia. Czy ma spełniać jedynie funkcję dekoracyjną - tworzyć klimat i nastrój? A może chodzi o wyeksponowanie sadzawki albo skalniaka? Albo dokładne oświetlenie określonej części ogrodu, na przykład traktów czy wejść?

Gdy w grę wchodzi ten ostatni wariant, najważniejsza jest oczywiście funkcjonalność – strumień światła musi być tak umiejscowiony, by pomagał mieszkańcom w odnalezieniu drogi/zamka w drzwiach/klamki. Najwygodniej będzie, gdy lampy będą miały czujnik ruchu i zmierzchu aktywujący lampę w odpowiednich momentach.

Przed pójściem do sklepu warto zrobić szkic i uwzględnić w nim rodzaj i wielkość lamp oraz wszystkie już istniejące elementy ogrodu, jak ławki czy duże donice, które będą pochłaniać, bądź rozpraszać światło. Aby wyobrazić sobie, jak w określonym miejscu będzie wyglądało światło, można poświecić latarką lub innym przenośnym urządzeniem. Pamiętajmy jednak, że nasze wyobrażenia mogą rozminąć się z rzeczywistością, gdy już lampę na miejsce wstawimy - na ostateczny wygląd i klimat ogrodu ma wpływ wiele czynników, na przykład pora roku czy warunki atmosferyczne.