Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jakie oświetlenie nadaje się do pokoju niemowlaka?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to wielka radość, która wiąże się także z obowiązkami. Niemowlak wymaga specjalnej opieki i dużej ilości czasu. Ważne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca dla dziecka. Najlepiej, aby był to osobny pokój, przystosowany do potrzeb niemowlaka. Stonowana kolorystyka, bezpieczne łóżeczko, poręczny przewijak i wygodny fotel dla opiekuna to niezbędne wyposażenie. Nie możemy pominąć kwestii oświetlenia – trzeba zadbać, aby było ono praktyczne dla rodziców, a przy tym przyjazne dla maluszka. Dobrze dobrane oświetlenie tworzy przyjemny klimat i sprawia, że wnętrze staje się bezpieczną przystanią dla nowego mieszkańca domu.

Abażur firmy Umage

Dzieci na początku swojego życia nie widzą bardzo dobrze, jednak wyczuwają światło. Ostre, nagle zapalone światło nie jest dla małego człowieka przyjemne i może wywołać u maluszka rozdrażnienie i płacz, a nawet uszkodzić oczy. Żarówki zainstalowane w pokoju niemowlaka nie powinny więc mieć zbyt dużej mocy. Najlepiej sprawdzą się żarówki, które dają delikatniejsze, bardziej łagodne światło, które nie podrażni oczu dziecka. Zadbajmy też o to, aby ograniczyć dostęp silnych promieni słonecznych, na przykład przy pomocy rolet lub żaluzji, które pozwalają regulować ilość naturalnego światła, jaka przedostaje się do pokoju niemowlaka. Jednym z rozwiązań może być łóżeczko z baldachimem.

Lampa sufitowa firmy Azzardo

W pokoju małego dziecka nie powinno zabraknąć lampki nocnej, która ułatwikarmienie lub przewijanie malucha. Lampka z małą żarówką nie daje intensywnego światła, więc nie będzie przeszkadzać niemowlakowi. Potrzebne jest także główne źródło oświetlenia. Najlepiej sprawdzi się lampka LED, z ciepłym i delikatnym światłem. Aby uniknąć błysku, który mógłby wyprowadzić maluszka z równowagi, najlepiej w pierwszej kolejności zapalić mniejszą lampkę nocną, a dopiero potem główną lampę.

W dziecinnym pokoju może znaleźć się lampka w kształcie zwierzątek, chmurek, gwiazdek i kwiatków. Kolorowa lampka to sympatyczny akcent – nie dają mocnego światła, tworzą raczej przyjemną poświatę. Praktycznym rozwiązaniem w pokoju niemowlaka są kinkiety – taki model lamp pozwala rozproszyć światło.

Lampa stołowa firmy Azzardo

 

Co zrobić, gdy maluszek dzieli pokój z rodzicami? Z pewnością należy zadbać, aby wszelkie źródła mocniejszego światła nie były umieszczone w pobliżu łóżeczka. Lepszym wyborem będzie lampa stojąca dająca ciepłe, delikatne światło. Główne źródło światła można wyposażyć w klosz, który złagodzi jego działanie.

Lampka dziecięca MILAGRO ZOO

Sprawdź inne ciekawe produkty: Lampki dziecięce.