Żarówka LED 4,3W GU10 Osram/Ledvance

18,00 

Najczęściej stosowana żarówka we wszelkich punktach świetlnych wbudowanych, natynkowych czy wiszących wymagających oprawki GU10. Firma OSRAM sama w sobie stanowi o niezawodności tej żarówki.

Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
SKU: 451735 Kategoria:

Opis

Żarówka LED o mocy 4,3W GU10 firmy Osram to odpowiednik klasycznej żarówki o mocy 50W.

Wygląd

Trzonek GU10 to jeden z najpopularniejszych trzonków reflektorowych typu “obróć i zamknij” jest więc montowany na zatrzask. Ma charakterystyczne dwa bolce zakończone grzybkiem. Jest powszechnie stosowany w żarówkach halogenowych i LED-owych.

Większość żarówek LED-owych może pochwalić się wielką żywotnością. Firma Osram dla tej żarówki przewiduje 15000 godzin pracy przy 100000 cykli przełączania. Żarówka zasilana prądem o napięciu 230V jest niezwykle energooszczędna przy jasności 350 lumenów.

Gdzie zastosować 4,3W GU10?

Żarówki tego typu najczęściej wykorzystywane są w wpuszczanych punktach świetlnych. Montuje się je w celu podświetlenia blatów kuchennych, jako główne i punktowe oświetlenie łazienek czy korytarzy. Często w postaci wielu punktów montowanych w kompozycjach czy liniowo. Z tego powodu jasność 350 lumenów jest aż nadto wystarczająca. Przy jednej takiej żarówce w lampce nocnej można swobodnie przemieszczać się po pomieszczeniu. Przy kilku lampkach zamontowanych np. w baldachimie nad łóżkiem, można czytać skutecznie mały druk. Tym bardziej, że żarówka firmy Osram może pochwalić się współczynnikiem CRI większym niż 80, co zapewnia dobre odwzorowanie kolorów i wystarczający kontrast.

Wymiary

Firma Osram zapewnia też perfekcyjne utrzymanie standardów w rozmiarze żarówki, której największa średnica wynosi 51 mm, a wysokość całkowita 55 mm.

Osram Licht AG to firma skupiająca się na produkcji sprzętu i urządzeń oświetleniowych funkcjonująca w Niemczech. Firma została założona w Berlinie 17 kwietnia 1906. Nazwę stworzono z połączenia nazw dwóch metali: osm oraz wolfram. W Polsce w 1921 roku zatwierdzono w Pabianicach Spółkę Akcyjną — Polska Żarówka Osram. Marka ta dotrwała do 1960 roku, kiedy to przeszła pod zarząd Polamu. Osram jako oddzielnie funkcjonujące przedsięwzięcie powrócił do Polski w 1991 roku pod marką Osram Lighting Sp. z.o.o. w Polsce. Marka zajmuje się tylko dystrybucją wyrobów gotowych.

Firma OSRAM

Osram posiada w ofercie zróżnicowane portfolio kompetentnych rodzajów oświetlenia dla całej gamy przeznaczeń technologicznych i profesjonalnych. Od oświetlenia przy chroniących życie terapiach medycznych, po oświetlenie, które dostarcza rozrywki.

Osram dysponuje odpowiednią opcją na każdą okoliczność.

Jaką wybrać barwę światła?

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Producent

Osram

Współczynnik CRI

>80

Dostępność

od ręki

Jasność żarówki LM

350lm

Kąt świecenia

36 stopni

Moc

4, 3W

Mocowanie oprawka

GU10

Napięcie zasilania

230V

Odpowiednik

50W

Żywotność

15000h

Barwa światła

Ciepłobiała 3000K, Neutralna 4000K

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.