Opublikowano

Oświetlenie zewnętrzne – dlaczego warto zainwestować w lampę z czujnikiem ruchu

Lampy zewnętrzne to przydatny element wyposażenia ogrodu, podjazdu, ścieżki, altany ogrodowej i innych miejsc w otoczeniu budynku. Sprawdzają się w jesiennych i zimowych miesiącach, kiedy na zewnątrz szybko robi się ciemno, a wiosną i latem pozwalają dłużej cieszyć się ładną pogodą i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. 

Oświetlenie zewnętrzne zwiększa bezpieczeństwo 

Dzięki lampom oświetlającym ścieżkę możemy lepiej widzieć drogę i uniknąć potknięcia, a przy wjeździe samochodem na teren posiadłości lub do garażu ułatwia precyzyjną jazdę. Designerskie lampy zewnętrzne stają się efektowną dekoracją oraz podkreślają elementy elewacji, które chcemy wyróżnić. Lampy z czujnikiem ruchu to szczególny rodzaj oświetlenia. Zapalają się samoczynnie po wykryciu ruchu, więc nie ma potrzeby szukania włącznika. Uruchamiają się tylko wtedy, gdy są potrzebne, co przekłada się również na mniejsze zużycie energii i redukcję kosztów. Znajdą zastosowanie w domach i budynkach użyteczności publicznej, a także na zewnątrz. 

Dlaczego zewnętrzne oświetlenie z czujnikiem ruchu to dobry pomysł? 

Zbyt jasno oświetlony przez całą noc ogród traci swój klimat, a światło rzucane przez lampy może docierać do wnętrza domu, utrudniając nocny wypoczynek. Używanie latarki jest kłopotliwe, szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy coś przenieść i mamy zajęte ręce. W tej sytuacji zapalające i gasnące samodzielnie lampy to świetne rozwiązanie. Uruchomią się tylko w razie potrzeby: gdy mamy ochotę na wieczorny spacer lub idziemy do altanki ogrodowej z poczęstunkiem dla gości. Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu zapalają się stopniowo, dzięki czemu nie mamy wrażenia iluminacji – oświetlenie podkreśla szczególny nastrój wieczoru w ogrodzie.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu – fakty

  • Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu przyśpieszy wyjazdy i wjazdy samochodu. Na oświetlonym podjeździe bezpiecznie wykonamy potrzebne manewry, bez konieczności wysiadania z pojazdu (światła samochodu często nie są wystarczające).
  • Czujniki ruchu wykryją także nocne wizyty. Może się zdarzyć, że do ogrodu zawędruje zwierzak, jednak lampa z czujnikiem zapali się również wtedy, gdy w okolicy budynku pojawi się nieproszony gość – oświetlenie nie pozwoli ukryć się złodziejowi pod osłoną ciemności.
  • Warto też wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu, które bardzo dobrze sprawdza się na zewnątrz. Poza czujnikiem ruchu, oświetlenie może być wyposażone w automat zmierzchowy, czyli czujnik zmierzchu. Urządzenie bada natężenie światła, aby uruchomić lampę po zmroku i wyłączyć ją w dzień. Czujnik zmierzchowy często łączy się z czujnikiem ruchu. Dodatkowo automat można połączyć z zegarem, aby ustalić cykl działania pomiędzy wybranymi godzinami.

Jeśli szukacie sklepu z oświetleniem w Krakowie, w którym kupicie lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu, zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu przy ul. Zakopiańskiej. Gwarantujemy wsparcie w wyborze produktów i dostosowanie ich do wymagań klienta.