Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Łazienka jak SPA - jakie oświetlenie wybrać?

Wizyta w SPA to doskonały sposób na relaks. Masaże, zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne kąpiele pozwalają odprężyć się, odpocząć, na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i rzeczywistości. Nie każdy ma czas i możliwość wybrać się do profesjonalnego salonu wellness. Możemy jednak cieszyć się przyjemnością, jaką daje relaks SPA w zaciszu własnego domu! W tym przypadku mamy możliwość wyboru, w jakim miejscu będziemy się relaksować – warto ją wykorzystać!

Aranżacja łazienki typu SPA


Łazienka w stylu SPA powinna być miejscem, w którym możemy odetchnąć w spokoju. Dlatego po pierwsze trzeba zadbać o prywatność i poczucie intymności. W małej łazience uzyskanie takiego wrażenia nie jest problemem. W większej łazience warto pomyśleć o parawanie lub innego rodzaju lekkiej przegrodzie, która oddzieli część łazienkowego SPA od użytkowej. W łazience w stylu salonu wellness trzeba zadbać o czystość, ale także o przytulność, którą zapewnią na przykład miękki dywan lub ozdobny kwiat w doniczce. Wnętrze powinno być jednak uporządkowane, jednolite – zbyt dużo elementów i chaos w wystroju rozprasza uwagę i utrudnia beztroski relaks. W domowym SPA warto wykorzystać naturalne elementy, takie jak rośliny, drewniane meble lub kamienne płytki. Jakie kolory wybrać? Do takiego wnętrza będą pasowały kolory neutralne, czyli biel, szarość, brąz lub błękit. We własnym SPA zadbajmy o warunki, w których odpoczywamy najlepiej. Relaksacyjna muzyka lub pachnące świece z pewnością sprawią, że będzie się nam wypoczywać jeszcze przyjemniej! Tak samo jak nowoczesne technologie, na przykład wanna z hydromasażem, dzięki którym poczujemy się jak w prawdziwym SPA.

Wybór oświetlenia


Oświetlenie podkreśla styl i charakter każdego wnętrza. Dobrze dobrane źródła światła sprawią, że nasza łazienka stanie się prawdziwą strefą relaksu. Całe pomieszczenie rozjaśnia lampa główna, które zastępuje światło naturalne. Zazwyczaj umieszcza się ją w suficie. W łazienkowym SPA dobrym wyborem będą halogeny lub reflektory. Ciekawą propozycją jest tak zwany sufit napinany, dzięki któremu możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty świetlne. Uzupełnieniem głównej lampy jest oświetlenie lustra, a w przypadku łazienki w stylu SPA ważną rolę odgrywa światło klimatyczne, które przede wszystkim ma budować atmosferę relaksu. Stosuje się na przykład podświetlenie poszczególnych elementów łazienki, na przykład wanny, szafek lub podwieszanego sufitu. W domowym SPA możemy sięgnąć po rozwiązania technologiczne, które umożliwiają sterowanie oświetleniem. Podczas wieczornej, relaksującej kąpieli możemy zmienić natężenie światła bez wychodzenia z wanny. Nie zapominajmy też o aromatycznych świecach, które budują romantyczny nastrój w łazience.