Opublikowano

Co to jest BLEBOX i do czego możemy go wykorzystać?

BLEBOX to system smart home

System ten pomaga w oszczędnościach i sterowaniu naszym mieszkaniem lub domem. Dokładniej, służy do sterowania urządzeniami, które się w nim znajdują.
Wyobraź sobie, że chcesz np. zaprogramować oświetlenie zewnętrzne, aby uruchamiało się o wybranej porze. Może wyjeżdżasz na urlop i chcesz dodatkowo zabezpieczyć dom? W tym przypadku ustawisz oświetlenie dzięki DIMMERBOX, tak aby samo uruchamiało się w wieczorami. To jedna z najtańszych metod odstraszaczy intruzów.
Oświetlenie to tylko minimum, nad czym możemy mieć kontrolę. Blebox może uruchamiać np. rolety, bramę garażową, bramkę wejściową, może sterować temperaturą w saunie. Możesz zamontować czujniki parkowania w garażu, aby bezpiecznie zaparkować auto i wiele innych rozwiązań. Do tego konfiguracja urządzeń jest bardzo łatwa i intuicyjna.

Poniżej opiszę Ci system inteligentnego domu na przykładzie urządzenia, które jako pierwsze chciałem przetestować i sprawdzić.

Czujnik jakości powietrza AIRSENSOR

BLEBOX posiada dużo różnych modułów, między innymi DIMMERBOX do sterowania i ściemniania lamp, czy GATEBOX do otwierania bramy w naszym domu (na dole artykułu wymienię je wszystkie)
Co mnie zaciekawiło i który moduł chciałem jak najszybciej zobaczyć?
Dokładnie był to AIRSENSOR, czyli czujnik jakości powietrza. Mieszkam w Krakowie i jak sam wiesz, ostatnio dużo się mówi o czystości powietrza w większych miastach. Ten moduł pozwala sprawdzić stan jakości powietrza i wykryć poziom najbardziej trujących substancji obecnych w smogu. Te substancje to pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10. Ten miniaturowy czujnik jest niewielkich rozmiarów 7x7cm. Jest on niezastąpiony, aby skontrolować czy w danym momencie można wyjść na spacer ze swoim dzieckiem lub, czy możesz spokojnie poćwiczyć na świeżym powietrzu.

1. Podłączenie i uruchomienie modułów BLEBOX

Większość modułów BLEBOX wymaga podłączenia do prądu 230 V, 24 V,12 V lub 5 V. Jedynie moduły uREMOTE i INBOX zasilane są baterią.

Podłączenie opiszę na przykładzie BLEBOX AIRSENSOR.
AIRSENSOR, czyli czujnik jakości powietrza zapakowany jest w pudełko, wewnątrz którego znajduje się kartonik z kodem QR z linkiem do instrukcji “szybki start” oraz pełnowartościowy czujnik.
Należy wyciągnąć czujnik i otworzyć jego górną pokrywę. Wewnątrz znajdują się elektroniczne podzespoły oraz gniazdo micro USB. Następnie należy posiadać swój przewód zakończony z jednej strony wtyczką micro USB, który należy podłączyć do zasilania 5 V, czyli np. do ładowarki od telefonu. Po podłączeniu ledy zaświecą się na biało, natomiast po chwili dioda zaświeci się w kolorze odpowiednim do jakości powietrza.
(zdjęcie kolorów jakości powietrza)

2. Pobierz darmową aplikację wBOX

  • Korzystając ze smartfonu lub tabletu, połącz się z bezprzewodowa siecią WiFi danego urządzenia. W ustawieniach sieci WiFi powinna widnieć jego nazwa w naszym przypadku będzie to airsensor-(numer seryjny) – połącz się z nią.
  • Włącz aplikację wBOX i u góry ekranu powinien pojawić się dany produkt. W celu dodania go do aplikacji wciśnij “+” z prawej strony obok nazwy. W celu konfiguracji urządzenia naciśnij na jego domyślną nazwę.
  • Ciesz się, korzystając z danego produktu. W naszym przypadku sprawdzamy jakość powietrza w naszym sklepie w Krakowie 🙂

Blebox posiada wiele modułów i wszystkie dodajemy w podobny sposób. Każdy produkt posiada dokładną instrukcję, którą można pobrać ze strony producenta BLEBOX

Inne produkty BLEBOX to: ( możesz nacisnąć kursorem myszki na nazwę, by przesieść się do karty danego produktu)
DIMMERbox Blebox Ściemniacz
WLIGHTbox V2 Blebox Sterownik LED
WLIGHTbox S Blebox Ściemniacz LED
UREMOTE Blebox Pilot WIFI
PARKINGsensor Blebox Czujnik Parkowania
PROXIswitch Blebox “Niewidzialny” Przełącznik
PROXIdimmer Blebox “Niewidzialny” Sterownik Oświetlenia LED
TWILIGHTswitch Blebox Wyłącznik Zmierzchowy
REFLECTIVEswitch Blebox Odbiciowy Sterownik LED
AMPbox Blebox Czterokanałowy Wzmacniacz LED
PIXELbox Blebox Sterownik Do Taśm Digital RGB
SWITCHbox DC Blebox Wyłącznik Pojedynczy 12-24V
SWITCHboxD Blebox Wyłącznik Podwójny 230V
SWITCHbox V3 Blebox Wyłącznik Pojedynczy 230V
AIRsensor Blebox Czujnik Jakości Powietrza
GATEbox Blebox Sterownik Do Bram I Drzwi
SHUTTERbox 230V Blebox Sterownik Do Rolet, Żaluzji I Markiz
SAUNAbox Blebox Sterownik Do Saun
TEMPsensor Blebox Czujnik Temperatury
INbox Blebox Włącznik Bezprzewodowy
ROLLERgate Blebox Sterownik Do Bram Rolowanych
GATEboxPRO Blebox Sterownik Do Bram Z Anteną Zewnętrzną
DOORbox Blebox Sterownik Furtek I Drzwi
SHUTTERbox DC 12-24V Blebox Sterownik Do Rolet, Żaluzji I Markiz
LIGHTbox V4 Blebox Sterownik Oświetlenia LED/RGB Bluetooth