Opublikowano

Co warto wiedzieć wybierając oświetlenie, żyrandol? cz. I

Wybór oświetlenia do domu nie należy wbrew pozorom do najprostszych zadań. Dzieje się tak ze względu na ogromną liczbę modeli lamp, jakie mogą zostać w domu zamontowane. Czy wybrać żyrandol czy oprawę sufitową, kinkiet, a może lampę podłogową? Kwestia estetyki jest w tym przypadku oczywista – lampy powinny nie tylko dobrze wyglądać czy pasować do pomieszczenia, ale również podkreślać jego charakter. Paradoksem jest, że kryterium uznawane za najbardziej subiektywne – w tym przypadku kryterium wyglądu – stanowi tak naprawdę najmniejszy problem.

O wiele większą uwagę należy zwrócić na fizyczne właściwości światła. Do niedawna nie było z tym większego kłopotu – na rynku dostępne były przede wszystkim tradycyjne żarówki o określonej mocy, która im była wyższa, tym żarówki jaśniej świeciły. Obecnie dochodzi również temperatura barwowa, wskaźnik oddawania kolorów, skuteczność świetlna czy natężenie oświetlenia. Są to współczynniki, które powinny być brane pod uwagę podczas montażu diod LED czy lamp halogenowych.

Fizyczne definicje powyższych współczynników są stosunkowo skomplikowane, ale można je znacznie uprościć, nie tracąc przy tym zbytnio ich sensu.
Zapraszamy do obejrzenia kilku filmów gdzie opisujemy te parametry

Jeżeli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o projektowaniu oświetlenia do wnętrz, zapraszam do naszej akademii oświetlenia.

Akademia oświetlenia to społeczność ludzi, którzy chcą dobrze dobierać i projektować oświetlenie nie tylko we wnętrzach ale także w ogrodzie. Jest to też grupa osób lubiących dobry design 🙂
Będąc w Akademii oświetlenia otrzymasz wiadomości z dawką wiedzy i nowości oświetleniowych czyli nasz Light-Letter. Dodatkowo możesz skorzystać z naszych szkoleń, webinarów i spotkań aby podnieść swoje umiejętności projektowe. Te “energetyczne” szkolenia prowadzi Konrad de Lehenstein-Filip
Wejdź na poniższy link i zobacz więcej: https://akademiaoswietlenia.pl/

żyrandol lampy kraków, lampy katowice, lampy wrocław, akademia oświetlenia luminis oświetlenie