Opublikowano

FIBARO- co to jest i do czego można go wykorzystać?

Dlaczego Fibaro?

Fibaro to system inteligentnego domu lub inaczej Smart home. Może on zostać zainstalowany w domu, mieszkaniu czy apartamencie, ułatwiając Twoje codzienne życie. Najważniejsze to komfort i bezpieczeństwo, które wprowadzi Fibaro do Twoich wnętrz dzięik prostemu systemowi jesteś w stanie sam konfigurować

Jak z instalacją Fibaro smart home?

Ten system nie wymaga dodatkowych przewodów czy dedykowanej instalacji, ponieważ montaż wykonywany jest na tradycyjnej instalacji elektrycznej. Wszystkie elementy (moduły) takie jak fibaro motion sensor czy wall pług lub FIBARO HOME CENTER 2, komunikują się ze sobą droga radiową, dlatego że Fibaro działa w protokole radiowym z WAVE. Fibaro smart home to rozwiązania są coraz bardziej popularne i cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Jest wiele producentów, którzy proponują bardzo podobne rozwiązania smart home. Duża część tych producentów w swojej ofercie posiada systemy, które wymagają dodatkowej instalacji i prowadzenia dodatkowych przewodów do puszek elektrycznych. Z drugiej strony są producenci, którzy proponują systemy bezprzewodowe działające właśnie drogą radiową.

Fibaro bezpieczeństwo w użytkowaniu

Właśnie tutaj system Fibaro wyróżnia to, że jest to system zamknięty, to znaczy że każdy z elementów jest parowany bezpośrednio z centralą. Wszystko to sprawia, że nie ma możliwości zakłócenia działania systemu zewnętrznymi modułami lub sensorami z tej samej firmy.
Przykład:
Jeżeli Twój sąsiad również posiada smart home Fibaro to masz pewność, że kiedy on będzie sterował np oświetleniem w salonie to twoje lampy natynkowe czy ledy nie będą reagować.

Buduj i dokładaj funkcjonalności

Mając na uwadze to, że jest to system oparty na protokole z-wave, masz możliwość rozbudowy. Możesz dokładać kolejne komponenty, sensory, FIBARO ROLLER SHUTETER do obsługi rolet (żaluzji i elektrycznych karniszy), FIBARO DIMMER , FIBARO SINGLE SWITCH lub FIBARO DOUBLE SWITCH który steruje oświetleniem czy FIBARO HEAT CONTROLLER do ustawienia odpowiedniej temperatury.

Jak działa Fibaro?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do domu i przy otwarciu drzwi Twój dom wykrywa Twoja obecność. Uruchamia się sekwencja kolejnych zdarzeń, to znaczy włącza się światło, odsłaniają się rolety i słyszysz jak zaczyna grać muzyka. Twój dom wyposażony w Fibaro przywitał Ciebie według Twojego ustawienia.

Dlaczego Fibaro to bezpieczeństwo i komfort?

Myśląc o Fibaro dobrze mieć na uwadze wygodę w codziennym życiu. Mówimy też o automatycznych reakcjach naszego domu pod nasze wymagania, czy pod nasze potrzeby. Teraz wyobraź sobie, że robisz pranie i gdy pranie się skończy w salonie zacznie migać światło. Dzieje się tak ponieważ ustawiliśmy taką funkcję, aby oświetlenie w ten sposób reagowało. Teraz spróbuj sobie wyobrazić, że pod jednym przyciskiem możemy zaprogramować strefy oświetlenia układając pewien rodzaj sceny świetlnej. Przy takiej scenie światło nam się przyciemni rolety bądź żaluzje zasłonią się i uruchomi się telewizor. Drugim podstawowym zadaniem Fibaro to bezpieczeństwo. Korzystając z czujnika zalania w kuchni czy w łazience wykryjesz wyciekającą wodę. Od razu uruchamia się sekwencja świetlna, np mruganie światła lub konkretnych kolorów taśm ledowych RGB. W tym samym czasie otrzymujesz informacje na telefon komórkowy. No tak ale co z tego jeżeli nie ma Ciebie w domu? Każda sekunda jest Ważna i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętów elektronicznych lub drewnianej podłogi. Na szczęście udało się zapobiec całkowitemu zalaniu, ponieważ przezornie zamontowany został elektrozawór przy podłączeniu wody do domu, który od razu dostał informacje i zamknął dopływ wody. Dzięki temu udało się Tobie zaoszczędzić na wymianie kosztownych podłóg, desek podłogowych i zabezpieczyć przed dodatkowymi kosztami.

Czy fibaro steruje roletami?

Zastanów się ile czasu zajmuje Tobie podnoszenie rolet po przyjściu do domu. Czy nie lepiej tak poprostu wejść do domu i jednym przyciskiem odsłonić wszystkie rolety, a czas przeznaczysz na wypicie ulubionego napoju 🙂 Ten system bardzo sprawnie współpracuje z roletami, karniszami elektrycznymi oraz żaluzjami. Możesz ustawić nachylenie lameli, dodatkowo opuścić lub podnieść rolety, żaluzje na zadaną wysokość. Obecnie we wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się elektryczne zasłony somfy, gdzie przy połączeniu z Fibaro możesz tworzyć niesamowite sceny. Wystarczy że scenę utworzysz w połączeniu z reflektorami na szynoprzewodzie czy lampami wbudowanymi, a efekt przekroczy Twoje wszelkie oczekiwania.

Fibaro jako alarm

W obecnym czasie większość domów posiada alarm. Jeśli Twój dom także to pamiętaj, że być może uda się go podłączyć z systemem inteligentnego domu Fibaro. Jedna z najważniejszych funkcji to informacja w przypadku, gdyby ktoś usiłował włamać się do Twojego domu. Taką informację otrzymasz na swojego smartfona. Kolejnym punktem kontroli domu są kamery. Przy podłączeniu kamer do systemu, możesz w aplikacji Fibaro podglądać co aktualnie dzieje się w około domu, ale także wewnątrz Twojego biura lub sklepu. Niektóre kamery mają możliwość obrotu również z poziomu aplikacji naszego systemu dlatego masz pełna kontrolę i widoczność nie tylko w danym kierunku widzenia kamery ale właściwie prawie 360st.

Fibaro to również sterowanie oświetleniem

Jeśli masz jakieś pytania-zadzwoń, napisz do nas
lub poszukaj informacji na stronie FIBARO