Opublikowano

3 sposoby na zwiększenie komfortu i zyskanie czasu


Dlaczego Fibaro to komfort i bezpieczeństwo?

Każdy z nas ma inne potrzeby oraz inne pomysły na wykorzystanie systemu inteligentnego domu. Tryb życia każdego z nas jest różny i każdy oczekuje innych rozwiązań. Już samo to, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa 😉 powoduje, że zwracamy uwagę na różne funkcje, na przykład dla mężczyzn najbardziej pożyteczne jest korzystanie z jednego włącznika przy wyjściu z domu, po kliknięciu którego wyłącza się wszystko: rolety zjeżdżają w dół, w cały domu wyłącza się światło oraz uzbraja się alarm. Z drugiej strony dla kobiety najważniejsze jest to, aby czuć się bezpiecznie, dlatego będąc sama w domu, słysząc za oknem jakiś głos lub hałas, jednym przyciskiem może rozświetlić cały dom, dodatkowo może uruchomić się muzyka lub włączy się telewizor. To jedno z bardzo potrzebnych i użytecznych rozwiązań systemu Fibaro.

W czym pomaga czujnik ruchu MOTION SENSOR Fibaro?

Czujnik ruchu, który posiada system Fibaro to bardzo wdzięczne i ciekawe rozwiązanie. Jego zaletą jest to, że jest bezprzewodowy, a zasila go bateria. Wielkościowo przypomina piłkę golfową, a dokładnie jest to kulka o średnicy około dwóch, trzech cm. Sensor możesz zamontować np. w przedpokoju i po wejściu do pomieszczenia, po wykryciu ruchu może uruchomić oświetlenie lub aktywować alarm. Ten czujnik, to nie tylko czujnik ruchu, ale także czujnik obecności, który wykrywa Twoją obecność i np. nie zgasi światła. Dodatkowo odczytuje temperaturę w danym pomieszczeniu, by pomagać w sterowaniu ogrzewaniem. Po zamontowaniu takiego czujnika w łazience bądź w toalecie, może uruchomić daną lampę, a po wyjściu lampa wyłączy się po ustalonym czasie. MOTION SENSOR to również rewelacyjny strażnik naszych zakamarków i sekretów 😉  Spróbuj taki czujnik umiejscowić na przykład w szufladzie, szafie lub w miejscu gdzie nie chcesz, aby ktoś zaglądał. Jeżeli ktoś otworzy to miejsce, czujnik wykryje ruch i dostaniesz o tym zdarzeniu powiadomienie na smartfona. Wszystkie zdarzenia będziesz miał zapisane w historii.

Jak sterować gniazdkiem?

Często nasi klienci pytają, jak można sterować urządzeniami podłączonymi do gniazd elektrycznych. Tutaj z pomocą przychodzi moduł WALL PLUG. Jeżeli zastosujesz wtyczkę WALL PLUG będziesz mógł sterować, a dokładniej włączać i wyłączać konkretne urządzenia, na przykład lampy podłogowe lub ładowarkę telefonu. Ten moduł dodatkowo posiada funkcję odczytywania poboru prądu z danego urządzenia, a co za tym idzie, masz pełną kontrolę nad zużyciem prądu. Możesz dzięki temu prowadzić statystyki i wprowadzać pewne zmiany, które spowodują oszczędności w Twoim domu.

Jak zyskać czas dzięki Fibaro?

Fibaro posiada wiele ciekawych rozwiązań, z którymi możemy tworzyć nowe funkcje. Pomyśl jak często zdarza się, że przed wyjściem z domu chodzisz po pokojach i sprawdzasz czy wszystkie okna są zamknięte? Jeżeli mieszkasz w parterowym domu, lub mieszkaniu z dwoma lub trzema pokojami to może ok, ale co w przypadku kilku piętrowego domu czy mieszkania z większą ilością pokoi i kilkoma łazienkami? Sprawdzenie wszystkich okien w pokojach zajmuje codziennie konkretną ilość czasu, a co jeżeli to pomnożysz przez ilość dni w miesiącu i ilość miesięcy w roku? Nagle okaże się, że rocznie marnujesz spory kawał czasu zamiast przeznaczyć go na bardziej pożyteczne rzeczy. Teraz zastanów się ile zaoszczędzisz czasu wiedząc, które okno, w którym pokoju masz otwarte?! Korzystając z czujnika DOOR / WINDOW SENSOR będziesz miał taką informację na bieżąco. Wystarczy, że sprawdzisz to w telefonie lub na komputerze. Ten czujnik posiada również możliwość odczytywania temperatury. Korzystając z tych danych możesz z większą dokładnością regulować ogrzewaniem w konkretnych pomieszczeniach.

Jeśli masz pytania dotyczące produktów firmy Fibaro, napisz do nas lub zajrzyj na stronę producenta