Opublikowano Jeden komentarz

Czym się kierować wybierając lampy do łazienki?

Łazienka powinna być jedną z najlepiej oświetlonych części domu. Należy zadbać o to, aby światło centralne było w odpowiedni w sposób wspomagane przez dodatkowe lampy. Wybierając oświetlenie i lampy do łazienki, powinniśmy kierować się trzema kryteriami: ergonomią, estetyką oraz bezpieczeństwem.

lampy do łazienki

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, to należy wiedzieć, że w odległości 60 centymetrów od wanny i kabiny prysznicowej montujemy lampy, które posiadają stopień ochrony IPX4, zaś nad wanną i kabiną wieszamy oprawy ze stopniem ochrony IPX7. Lampy oznaczone w ten sposób przystosowane są do miejsc, w których używa się wody.

Światło ogólne musi być mocne (np. 75 W). Bardzo dobrze oświetlone powinno być lustro, ponieważ wykonujemy przy nim różnego rodzaju czynności higieniczne, które wymagają od nas pewnej precyzji (golenie, nakładanie makijażu itp.). Na przykład po bokach lustra, na wysokości naszej głowy, możemy zamontować dwa kinkiety (najlepiej o mocy 60 W). W kabinie prysznicowej umieszczamy oświetlenie punktowe. Lampy znajdujące się nad wanną mogą mieć charakter dekoracyjny (dobrą atmosferę tworzą np. kolorowe LEDy). Ich światło nie musi być zbyt silne.

Jeżeli zależy nam na estetycznej stronie oświetlenia, to zdecydujmy się na lampy z oferty firmy Luminis. Polecamy m.in. piękne kryształowe kule, designerską lampę halogenową LUI czy charakteryzujący się niezwykłą formą kinkiet CABARET od firmy Astro Lighting

lampy do łazienki
Kinkiet CABARET 5 od Astro Lighting

Jestem pewien że powyższe sugestie pozwolą przybliżyć Ci wybieranie lamp do łazienki. Natomiast jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o projektowaniu oświetlenia do wnętrz? Zapraszam do naszej Akademii Oświetlenia.
Naucz się jak dobrze dobierać lampy, jak rozplanować oświetlenie i jak podzielić je na strefy.

https://akademiaoswietlenia.pl/

A po zapisaniu się na nasz Light-Letter (newsletter) otrzymasz dostęp do cennych wiadomości, szkoleń, wiedzy, nowościach oświetleniowych.

Chcę Cię zaprosić do udziału w szkoleniu “Jak projektować systemy oświetleniowe we wnętrzach”. Poznaj tajniki projektowania szynoprzewodów, lini świetlnych i systemów lamp dekoracyjnych. Przez trzy dni wieczorem spotykamy się online, projektujemy i uczymy się aby okiełznać systemy oświetleniowe.
Jest to jedyne tego typu szkolenie w Polsce.

https://luminis.pl/szkolenie-systemy-oswietleniowe-certyfikat.html


1 komentarz do “Czym się kierować wybierając lampy do łazienki?

  1. […] Odpowiednie oświetlenie ma kluczowe znaczenie w naszych domach i ogrodach. Wybierając oświetlenie, warto zwrócić uwagę na funkcję, rodzaj źródła światła, styl i design, moc, odporność na warunki atmosferyczne oraz koszty eksploatacji. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się odpowiednim oświetleniem, które spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i miłe dla oka. Więcej informacji: lampy do łazienki. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.