Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jaka lampka do komputera?

Najpopularniejszymi obecnie rozwiązaniami dotyczącymi sztucznego oświetlenia do pracy z komputerem są lampki USB oraz tradycyjne lampy na biurko. Te pierwsze, wykorzystywane zazwyczaj do pracy z laptopami, netbookami oraz tabletami, są niewielkimi, przenośnymi urządzeniami wyposażonymi we wtyczkę USB, kabel (często usztywniony) oraz głowicę z diodami LED. Taką lampkę podpina się do sprzętu elektronicznego wyposażonego w port USB, skąd czerpie ona energię potrzebną do świecenia.

Lampa Artemide firmy EGLO

Lampkę USB można postawić obok komputera, jeżeli tylko posiada ona odpowiednio sztywny kabel, na którym będzie się opierać, można również przypiąć ją zatrzaskiem do krawędzi obudowy matrycy. Pomimo powyższych zalet lampek USB tradycyjne lampy na biurko wciąż są o wiele bardziej popularnym rozwiązaniem w segmencie kompaktowego oświetlenia do pracy. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ich zdecydowanie większą dostępność na rynku, ale również dzięki temu, że do działania nie potrzebują włączonego komputera, a jedynie gniazdka elektrycznego. Są poza tym tańsze i mogą być używane jako normalne, dodatkowe źródło sztucznego światła. Nie bez znaczenia jest też fakt, że można do nich założyć tradycyjne żarówki, uznawane za tańsze niż diody LED. W przeciwieństwie do lampek USB, w których można wymienić (i to nie zawsze) jedynie zużyte diody, w razie awarii lampę biurkową można naprawić.

Lampa stołowa firmy Linea Light

Jeżeli ktoś dużo pracuje w podróżach służbowych, wówczas lepszym rozwiązaniem jest lampka przenośna. Do pracy w domu bardziej przydaje się lampa biurkowa, chociaż optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie obydwu powyższych urządzeń.

Zobacz inne lampki na biurko: https://luminis.pl/lampy-wewnetrzne/wewnetrzne-biurkowe.html.