Opublikowano

Lampa podłogowa typu trójnóg – największe zalety

Lampy podłogowe to ciekawy rodzaj dodatkowego oświetlenia wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdza się w dużych wnętrzach, ale wbrew pozorom, jest dobrym wyborem również do małych mieszkań. Lampa podłogowa jest uniwersalna i mobilna, to znaczy że możemy ustawić ją w dowolnym miejscu, a jedynym ograniczeniem jest źródło zasilania. W związku z tym, taka lampa może pełnić wiele funkcji. Warto ustawić ją w pobliżu łóżka lub fotela, na którym odpoczywamy, wykorzystać do doświetlenia miejsca pracy lub stołu w jadalni. Lampa podłogowa o ciekawym designie jest oryginalnym i efektownym, a jednocześnie praktycznym elementem wystroju. Lampy podłogowe są więc świetnym uzupełnieniem głównej lampy i jeśli chcemy wybrać tylko jedno dodatkowe źródło światła, warto przemyśleć zakup lampy podłogowej.

lampa podłogowa

Lampa podłogowa na trzech nogach?

Lampy do ustawienia na podłodze mają różne rozmiary, zrobione są z różnorodnych materiałów i zaprojektowane w wielu stylach, więc wśród wielu propozycji każdy może znaleźć idealny model, dopasowany do gustu i potrzeb domowników oraz stylu aranżacji. Jedną z opcji jest lampa trójnóg, w której, jak sama nazwa wskazuje, oprawa umieszczona jest na stojaku o konstrukcji złożonej z trzech „nóg”. Trójnóg ma zalety lampy podłogowej – można go łatwo przenieść i ustawić w miejscu, gdzie jest najbardziej potrzebny. Budowa lampy typu trójnóg zapewnia jej większą stabilność. Trzy nogi to trzy punkty podparcia, dzięki którym zmniejszymy ryzyko przewrócenia lampy. Podstawa trójnogu jest solidna, ale przy tym niepozbawiona lekkości. 

Różne oblicza lampy trójnóg

Lampa stojąca typu trójnóg to naprawdę szerokie pojęcie! Są wykonane z różnych tworzyw i wyposażone w różne oprawy, dzięki czemu wpiszą się w klimat każdego wnętrza. Nogi lampy mogą być zrobione z jasnego lub ciemnego drewna oraz mieć prostą lub bardziej dekoracyjną formę. Złożona z trzech nóg podstawa daje pole do popisu projektantom, którzy tworzą ciekawe, często zaskakujące i nietypowe konstrukcje. Na szczycie podstawy umieszczone mogą zostać różne oprawy. W nawiązujących do klasyki modelach są to zwykle jasne abażury. Do nowoczesnych wnętrz świetnie będą pasowały oprawy o ciemnym kolorze lub fantazyjnej budowie. Lampa typu trójnóg może mieć również kolorowy, wzorzysty abażur, który pięknie ożywi pomieszczenie – dobrym tłem dla takich opraw są minimalistyczne aranżacje. Lampa typu trójnóg idealnie komponuje się ze stylem industrialnym oraz nowoczesnym – znakomity efekt pozwoli uzyskać lampa-reflektor, jakby wyjęta ze starej fabryki lub planu filmowego. Kompromisem klasycznego i współczesnego jest metalowa oprawa, przypominająca reflektor, ale ustawiona na drewnianym stojaku. Tego rodzaju model pasuje do każdego wnętrza i stylu.


 
Sprawdź przykładowe propozycje lamp podłogowych w naszym sklepie

Dowiedz się więcej jak projektować i dobierać oświetlenie we wnętrzach. Zapraszamy do naszej Akademii Oświetlenia.
Wejdź na poniższy link i zapisz się na darmowy newsletter Light-Letter i otrzymaj porcję wiedzy, informacje o szkoleniach i nowościach oświetleniowycj:
https://akademiaoswietlenia.pl/