Opublikowano

Lampy wiszące w stylu loftowym – nasze propozycje

Industrialny charakter, nieco surowy klimat, ale także ciekawe rozwiązania aranżacyjne oraz przestrzeń – takie są wnętrza urządzone w stylu loftowym. Pomieszczenia w takiej stylistyce spodobają się miłośnikom nowoczesnego minimalizmu, ale industrialną aranżację możemy też nieco ocieplić, aby wprowadzić do niej bardziej przytulny, ciepły klimat.

Styl loftowym, czyli jaki?

Wnętrza w stylu loftowym powinny dawać wrażenie przestronności i otwartości, dlatego usuwa się z nich ścianki działowe. Do tej stylistyki pasują jasne barwy, ale industrialną atmosferę świetnie podkreślają cegły i beton, położony na ścianach lub na podłodze. W styl loftowy wpisują się dodatki z metalu, drewna i szkła. Miłośnicy nowoczesnych gadżetów mogą postawić na betonowe dekoracje. Designerskie sprzęty zrobione z przedmiotów pochodzących ze starych fabryk świetnie pasują do takich wnętrz. Styl loftowy jest bardzo eklektyczny i różnorodny – może przybrać formę aranżacji o fabrycznym, przemysłowym charakterze lub nowoczesnego wnętrza, które ocieplają jasne barwy, kominek i akcesoria retro. Dzięki temu styl loftowy jest tak ciekawy i oryginalny.

  Oświetlenie w stylu loftowym

Ważną rolę w aranżacji o industrialnej stylistyce pełni oświetlenie. Lampy we wnętrzu w stylu loft to jeden z najważniejszych elementów wystroju. Dobrze dobrane oprawy to prosty i szybki sposób, aby pomieszczenie zyskało industrialny klimat, warto więc poświęcić czas i uwagę na wybór odpowiedniego modelu.

W tym temacie mamy wiele możliwości. Jedną z opcji jest surowa prostota. Charakterystyczne dla wnętrz w stylu loftowym są lampy w formie żarówek pozbawionych oprawy. Są proste i minimalistyczne, jednak projektanci starają się wprowadzić do swoich lamp detale, dzięki którym oprawy zyskują na oryginalności. Te szczegóły to na przykład wnętrze żarówki z fantazyjnym żarnikiem. Tego typu lampy często zawieszone są na kablach, które także pełnią funkcję dekoracyjną lub występują w połączeniu z drewnem, metalem, szkłem lub tworzywem sztucznym. Innym nawiązaniem do wnętrz fabryk są oprawy w kształcie reflektorów, które sprawdzają się jako kinkiety. Kilka reflektorów, połączonych w jedną lampę, można używać jako główne źródło światła lub wykorzystać do oświetlenia stołu. Lampy w stylu loft to również oszczędne, minimalistyczne formy, pozbawione ozdobników. Proste, surowe kształty, stonowane barwy i nowoczesne materiały także będą świetnie pasowały do industrialnych aranżacji. Do takiego wnętrza szczególnie dobrze pasują oprawy metalowe o minimalistycznym lub, wprost przeciwnie, geometrycznym, wyszukanym kształcie. We wnętrzu w stylu industrialnym mamy bardzo duże pole do popisu!


 
Sprawdź przykładowe propozycje lamp loftowych w naszym sklepie