Opublikowano

Lampy włoskie – faktycznie cechuje je design i jakość?

Włochy kojarzą się z malowniczymi krajobrazami, niezwykłymi dziełami sztuki, dobrym jedzeniem i wyjątkowym stylem życia. Zwykło się mówić, że mieszkańcy tego kraju lubią spędzać czas w dobrym towarzystwie oraz otaczać się pięknymi przedmiotami. Nie bez powodu to właśnie Włosi uznawani są za elitę w dziedzinie designu i tworzą najpiękniejsze lampy włoskie.

Włochy to sztuka, kreatywność i pasja

W tym kraju wyjątkowo cenione są kreatywność, oryginalność i poszukiwanie nowych dróg, a pięknu przedmiotów towarzyszą jakość i funkcjonalność. Włoskie projekty wyróżnia świeże spojrzenie na dobrze znane tradycje. W designie cenione są przemyślane koncepcje, połączone z emocjami, zamknięte w dobrze zaprojektowanych konstrukcjach. To dlatego styl jest bardzo różnorodny, a prezentowane w jego ramach dzieła sztuki użytkowej – ponadczasowe. Włoskie projekty są odbiciem narodowego charakteru mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, którzy są pełni pasji i temperamentu, a w codziennym życiu cenią sobie wygodę, relacje międzyludzkie i dobry styl.

Lampy włoskie

Mocne strony włoskiego wzornictwa znajdują odzwierciedlenie w oświetleniu. Lampy mają zdobić i cieszyć oczy, a przy tym dobrze spełniać swoją rolę, zapewniając użytkownikom oświetlenia wygodę. Wśród projektów znajdziemy:

  • lampy wiszące,
  • kinkiety,
  • plafony,
  • różnego typu lampy stojące, które można dopasować do dowolnej aranżacji.

Lampy włoskie z reguły mają stonowaną kolorystykę, która tworzy ciekawą mieszankę z designerskimi, nowoczesnymi, często zaskakującymi konstrukcjami. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka przypominają współczesne rzeźby. Są przy tym pozbawione zbędnych detali, więc utrzymanie ich w czystości nie zajmuje dużo czasu.

W jakich wnętrzach najlepiej prezentują się lampy włoskie? 

W eleganckim salonie, komfortowej kuchni, klimatycznej sypialni, a także w biurach, restauracjach czy hotelach – te oprawy można bez granic umieszczać w każdym wnętrzu, również na zewnątrz. Dzięki lampom włoskim wyczarujemy szczególny klimat w domu i ogrodzie.

Włoski design to światowa awangarda, więc wybierając tego typu lampy, możemy być pewni, że efekt będzie unikalny i pozwoli wyróżnić się z tłumu. Warto pamiętać, że takie oprawy łączy elegancja. Są jednak bardzo różnorodną grupą produktów, wśród których znajdziemy zarówno nowoczesne i minimalistyczne modele, jak i pełne przepychu i klasy kryształowe lampy. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie oświetlenia jako formy dopełnienia aranżacji lub wprost przeciwnie – jej przełamania. Efektowną kompozycję stworzy kryształowy żyrandol w prostym wnętrzu, a designerski projekt będzie stanowił ciekawy akcent na tle klasycznego wystroju.

COSMIC ANGEL Artemide plafon

lampy włoskie design i jakość