Opublikowano Jeden komentarz

Oryginalne lampy kryształowe i ich zastosowanie

Lampy kryształowe kojarzą się przede wszystkim z bogatymi salami balowymi w starych pałacach i rezydencjach. Pełne blasku, drogocenne lampy z kryształu były efektowną dekoracją, która podkreślała przepych i elegancję pałacowych wnętrz. W klasycznych lampach kryształowych źródłem światła były świece, których płomienie pięknie odbijały się od elementów drogocennej oprawy. Kryształowe lampy świetnie odnajdują się również w nowoczesnych wnętrzach. To doskonała propozycja dla miłośników klasycznego piękna i oryginalnych, przyciągających wzrok dekoracji.

lampy krysztłowe
Lampa kryształowa firmy Masiero

Lampy kryształowe do jadalni i salonu

We współczesnych lampach kryształowych można umieścić żarówki. Nie tracą one przy tym nic ze swojego ponadczasowego uroku. Najpiękniejszy efekt uzyskamy, wybierając lampy z dobrej jakości kryształu – kamienie użyte do jej wytworzenia powinny być starannie ścięte i oszlifowane, dzięki czemu będą w wyjątkowy sposób rozpraszały światło. Lampa kryształowa to prosty sposób, aby odmienić wygląd wnętrza. Oświetlenie jest ukoronowaniem aranżacji, a zrobiona z kryształu oprawa zdobi i sprawia, że nawet proste i minimalistyczne pomieszczenie nabiera klasy i nastrojowości. Długą, bogato zdobioną lampę kryształową najlepiej jest zawiesić nad stołem jadalnym, gdzie nikt nie dotknie jej przez przypadek głową. Krótsze oprawy pięknie będą zdobić salon, zawieszone w centralnej części sufitu.

Klasyka z nutą nowoczesności

Klasyczne kryształowe lampy mają kształt kaskad stworzonych z dziesiątek oszlifowanych kryształów. Projektanci opraw oświetleniowych proponują jednak również modele o bardziej nowoczesnej stylistyce. Kryształowe lampy we współczesnym stylu mają więc różnorodne kształty – mogą być podłużne, okrągłe i asymetryczne. Często nowoczesność projektu podkreślają materiały. Intrygująco wyglądają lampy kryształowe w połączeniu z drewnem, metalem lub prostym abażurem. Współczesną nutę do klasycznego modelu oprawy wprowadzają kryształy w innych niż biały, złoty i srebrny kolorach. Kryształowe lampy tradycyjnie były jasne, pełne światła – obecnie nie ma już takich ograniczeń. Klasyczny styl przełamują często czerń i metalowe akcenty.

Lampy w stylu glamour

Kryształowe lampy są charakterystyczne dla stylu glamour. Wnętrza glamour są olśniewające i pełne szyku. Przywołują wspomnienia złotego okresu Hollywood. Aranżacje w stylu glamour są bogate, ale pod pewnymi względami minimalistyczne. Paleta kolorów to przede wszystkim biele i szarości, przełamane czernią, srebrem, złotem, czasem subtelnymi pastelowymi akcentami. Glamour to blask, więc w takim wnętrzu nie może zabraknąć eleganckich ozdób, luster i kryształowych lamp – wiszących, stojących, w formie kinkietów lub lampek nocnych.

lampy kryształowe Kraków

1 komentarz do “Oryginalne lampy kryształowe i ich zastosowanie

  1. […] Podsumowując, dobór odpowiedniego oświetlenia do domu i ogrodu wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak efektywność, styl i użyteczność energetyczna. Z różnorodności dostępnych na rynku opcji warto wybrać te, które najlepiej spełnią indywidualne potrzeby i pragnienia użytkowników. Zobacz więcej: lampy kryształowe. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.