Opublikowano

Oświetlenie LED- jaką postać może przyjąć ?

Dziś powszechnie stosowane niemal wszędzie, również w naszych domach-oświetlenie LED. Ten rodzaj oświetlenia posiada wiele zalet, do których należy długa żywotność diod, niewielkie rozmiary, ekologiczność oraz odporność na uszkodzenia. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość przyjmowania różnych form, co pozwala nadać praktycznemu zastosowaniu LED bardziej dekoracyjnego wymiaru.

oświetlenie LED w domu

Oświetlenie LEDnajpopularniejsze formy

W oświetleniu ledowym swego rodzaju podstawową jednostką światłotwórczą jest pojedyncza dioda, z której składają się większe konstrukcje, takie jak taśmy czy panele. Mały rozmiar diody pozwala nam zastosować ją w wielu dowolnych kombinacjach, co daje ciekawe efekty wizualne.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań diod LED są podłużne lampy. Jest to częste źródło światło stosowane w miejscach pracy, do oświetlania blatów kuchennych czy wystaw. Cechują się wysoką energooszczędnością i są w stanie służyć nam nawet 50 tysięcy godzin. Inna forma oświetlenia ledowego to elastyczne taśmy, którymi można okleić stopnie schodów, wystawy czy półki w szafach.

Na rynku możemy wybrać również płaskie, ledowe panele, które doskonale komponują się z wyposażeniem pomieszczeń o nowoczesnym charakterze oraz z przestrzeniami handlowymi.

Zastosowanie oświetlenia LED w garderobie