Opublikowano

Różne formy oświetlenia LED – profile, klipsy, oprawy

Wyróżniamy kilka form oświetlenia LED. Wśród nich znajdują się oprawy, profile i klipsy. Mają one różne zastosowanie i charakteryzują się odmienną budową. Inaczej także je montujemy. Poniżej przedstawiamy właściwości oraz zalety i wady poszczególnych form designerskiego oświetlenia LED.

Oprawy LED-owe – design i funkcjonalność

Oprawy to lampy z diodami LED zamontowanymi trwale bądź wymiennymi. Nie zużywają one dużo energii. Do ich zalet należy fakt, iż występują w wielu różnych kolorach i kształtach. Konstrukcja opraw może być niezwykle różnorodna – do wyboru mamy listwy, kinkiety, czy klosze. Znakomicie sprawdzają się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Często są zintegrowane z meblami (np. szafami). Ich atutem jest także duża wytrzymałość.

oświetlenia Led oświetlenie, lampy kraków, luminis oświetlenie

Efektowne klipsy LED-owe

Klipsy mają formę nakładek stosowanych do oświetlania elementów wykonanych ze szkła. Cechują się dużymi walorami dekoracyjnymi. Montujemy je do półek i mebli, a także do różnego rodzaju powierzchni płaskich. Istnieją klipsy ze stałymi diodami oraz modele, do których samodzielnie dopasowujemy taśmy LED. Tego typu oświetlenie warto przytwierdzić do bocznej albo tylnej części szafki czy regału, co pozwoli nam w efektowny sposób oświetlić półkę. Należy też dodać, że występują klipsy połączone z listwami.

Profile LED – wydajność i wszechstronne zastosowanie

Listwy, w których znajdują się taśmy LED-owe, określamy jako profile. Zwykle produkowane są one z anodowanego aluminium. Cieszą się dużą popularnością, ponieważ możemy je wykorzystywać na różne sposoby. Poza tym profile łatwo dopasować do naszych potrzeb, wykonuje się je bowiem w wielu rozmiarach. Co więcej, bez problemu dostosujemy je do powierzchni o różnej wielkości. Spośród ich zalet trzeba również wyróżnić łatwość montażu. Do przymocowania profilu potrzebujemy jedynie taśmy klejącej (obustronnej) albo kilku uchwytów. Istnieje też możliwość umieszczania go na frezie.

Sklep Luminis – gwarancja jakości, unikatowa estetyka

W ofercie firmy Luminis znajdziemy wiele nowoczesnych lamp opartych na technologii LED. Przeznaczone są one do różnych pomieszczeń: salonu, sypialni, kuchni, biura, gabinetu, łazienki, holu, na taras. Szczególnie polecamy Państwu oprawy oświetleniowe. Ich przykładem są kinkiety przyschodowe ORSA. Warto także zwrócić uwagę na designerskie oprawy ESTRO o charakterystycznej, geometrycznej formie. Przykładem arcydzieła z zakresu sztuki użytkowej jest również lampa biurkowa MINDSET66909. Model ten składa się z licznych kulek akrylowych, które odbijają światło.

oświetlenia Led

Zyskaj wiedze i poznaj nowości oświetleniowe z Light-Letter
https://akademiaoswietlenia.com.pl/