Tel. +48 12 341 73 09, +48 12 396 43 02     salon@luminis.pl     Lampy Kraków
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Różnice między żarówką LED i zwykłą

 

LED czyli Light Emitting Diode, a po polsku dioda świecąca – to obecnie coraz bardziej popularny rodzaj żarówki.

Czym różni żarówka LED się od żarówki tradycyjnej?

Praktycznie wszystkim. W pierwszej kolejności żarówka LED jest o wiele bardziej energooszczędna. W tradycyjnej żarówce zaledwie 5% energii elektrycznej zamieniane jest na światło. Z kolei w żarówce LED współczynnik ten wynieść może nawet 90%! Oznacza to, że oświetlenie LED jest niemal o dwadzieścia razy oszczędniejsze od zwykłej żarówki, co oczywiście przekłada się na rachunki, jakie płacimy za prąd.

 

żarówki Pjhilips i osram, lampy led kraków, luminis oświetlenie

 

Co z trwałością LED?

Żarówki LED są również o wiele trwalsze od tradycyjnych. Ich żywotność oblicza się nawet na 50 tysięcy godzin, co daje około pięciu lat nieprzerwanej pracy! Z kolei zwykła żarówka działa przez ok. 1000 godzin, a w rzeczywistości krócej, jeśli jest włączana i wyłączana bardzo często (w oświetleniu LED ten problem nie występuje).

Kolejna zaletą żarówek LED jest ich odporność na wstrząsy, co oznacza, że można je montować w wielu miejscach, w których nie sprawdziłyby się żarówki tradycyjne. Ponadto oświetlenie LED jest ekologiczne, żarówki wykonane w tej technologii nie nagrzewają się, a światło przez nie emitowane nie męczy wzroku (nie ma w nim promieniowania UV oraz nie występują drgania charakterystyczne dla żarówek tradycyjnych).

Żarówki LED dostępne są już praktycznie w każdych kolorach, mogą również różnicować ciepło światła białego. W dalszym ciągu to zwykłe żarówki najwierniej oddają kolory oświetlanych przedmiotów, ale dzięki intensywnemu rozwojowi technologii z pewnością już niebawem i w tej materii żarówki LED prześcigną tradycyjne oświetlenie.

Nasze produkty

  • Żarówki ledowe
  • Żarówki Edisona