Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

W jakich wnętrzach sprawdzą się lampy drewniane?

Drewno to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Jest to tworzywo stosunkowo trwałe, a dobrze zabezpieczone potrafi przetrwać lata. Drewno kojarzy się z solidnością, naturą i tradycją, a także wysoką jakością oraz elegancją. Trudno sobie wyobrazić dom lub mieszkanie, w którym nie znajdzie się choć jeden drewniany element – na przykład w postaci mebla, części wykończenia czy też dekoracji. Drewniane sprzęty ocieplają wnętrze i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Wykonane z drewna akcesoria i meble można odnowić, pomalować lub w inny sposób zmienić ich wygląd. Drewno znakomicie odnajduje się w różnej stylistyce. Pasuje do wnętrz w tradycyjnym i klasycznym stylu, jest niezbędnym elementem pomieszczeń urządzonych w estetyce skandynawskiej i prowansalskiej oraz efektownym i eleganckim uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji.

Lampa BAMPTON firmy EGLO

Drewno kojarzy się nam przede wszystkim z meblami, podłogą i innymi elementami wykończenia oraz ozdobnymi akcesoriami. Ciekawą propozycją jest wykonanie z tego materiału lampy! Drewniane lampy to oryginalne i nietypowe wykorzystanie tego materiału.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na tego rodzaju oświetlenie?

Drewniane lampy to połączenie tradycyjnego tworzywa z nowoczesną funkcją. Drewno to materiał naturalny, a połączenie go z energią elektryczną tworzy zaskakujący kontrast. Taki element wyposażenia z pewnością przyciąga uwagę i stanowi efektowny element wyposażenia wnętrza. Drewniana lampa to więcej niż tylko zwykłe źródło światła, to nader atrakcyjna dekoracja. Lampy z drewna różnią się pomiędzy sobą designem – wśród nich znajdziemy modele w klasycznej, tradycyjnej stylistyce oraz przedmioty, których konstrukcja nawiązuje do nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie wystroju wnętrz.

 

Lampa DUNCAN firmy AZZardo

 

Do jakich wnętrz pasują lampy drewniane?

Oświetlenie wykonane z drewna to bardzo uniwersalny wybór. Podobnie jak inne drewniane sprzęty, pasują do wielu typów wnętrz. Klasyczne lampy z drewna będą tworzyły spójną całość w pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie, w otoczeniu eleganckich mebli. Drewniane lampy powinny kojarzyć się nam także ze stylem skandynawskim, w którym drewno odgrywa bardzo ważną rolę. Zrobione z drewna lampy ocieplą klimat, ale będą też nawiązywały do skandynawskiej prostoty. Drewniane oprawy są naturalnym uzupełnieniem wnętrz, w których duże znaczenie ma naturalność, na przykład w aranżacjach w stylistyce rustykalnej lub prowansalskiej. Jednak drewniane elementy, w tym lampy, mają swoje miejsce także w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach. W tym przypadku solidny, naturalny materiał warto połączyć ze śmiałym designem.

 

Zobacz, czy drewno sprawdza się w lampach designerskich: https://luminis.pl/lampy-designerskie.