Opublikowano

Jakie są zalety zewnętrznego oświetlenia LED?

Nie od dziś wiadomo, że największą zaletą LED-ów jest ich trwałość. Oświetlenie tego typu jest wyjątkowo żywotne, co ma szczególne znaczenie w przypadku oświetlenia zewnętrznego. LED-y są bardzo odporne na drgania oraz niskie temperatury, dzięki czemu są coraz częściej stosowane w oświetleniu ulicznym. Im niższa temperatura, tym diody lepiej działają, dlatego instalując je na zewnątrz warto choć w minimalnym stopniu zabezpieczyć je przed działaniem promieni słonecznych.

Teoretycznie wysoka temperatura jest szkodliwa dla diod jedynie wówczas, gdy płynie przez nie prąd. W praktyce lepiej nie ryzykować i obłożyć klosz lampy jakimś materiałem, który niezbyt dobrze pochłania słoneczne światło. Poza tym należy pamiętać o stosowaniu się do wytycznych producenta odnośnie eksploatacji LED-ów. Częstym błędem jest instalacja tego typu oświetlenia w sieci energetycznej nieprzystosowanej do obecności diod. Nie jest tajemnicą, że LED-y bardzo źle znoszą wszelkie wahania występujące w sieci.

Pomimo faktu, że są energooszczędne i potrzebują niewielkich napięć do działania – maksymalnie kilka woltów – to zużywają się o wiele szybciej, gdy nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń przed skokami napięcia lub natężenia. Warto również pamiętać, że światło LED-ów doskonale oddaje barwy, zaś same diody są nie tylko trwałe oraz energooszczędne, ale również ekologiczne i łatwe w utylizacji.

Zapoznaj się z ofertą lamp zewnętrznych w naszym sklepie Luminis

zalety zewnętrznego oświetlenia