Opublikowano

Zawieszenie ścienne do lamp – gdzie może się przydać?

Nietypowym rodzajem oświetlenia są lampy montowane na zawieszeniu ściennym. Na czym polega to rozwiązanie i gdzie sprawdzi się najlepiej? Zapraszamy do poznania nowych rozwiązań do Twojego wnętrza.

Materiały, które nie ograniczają projektu

Zawieszenie ścienne to rodzaj konstrukcji, która może być wykonana z różnych materiałów, na przykład drewna, stali, aluminium czy tworzywa sztucznego. Niektóre modele mają dodatkowe elementy dekoracyjne, zrobione z tkaniny lub innego tworzywa. Jak wskazuje nazwa, zawieszenie ścienne jest instalowane na ścianie. Czym różni się od klasycznego kinkietu?

  • Na zawieszeniu ściennym umieszcza się abażur (są dostępne modele z miejscem na dwa takie elementy), który nie jest przytwierdzony do ściany – całość prezentuje się jak lampa stojąca, jednak z ramieniem zamontowanym na ścianie. Abażur na zawieszeniu ściennym jest połączeniem dwóch rodzajów oświetlenia – lampy ściennej oraz kinkietu.
  • Zestaw uzupełniają przewody z wtyczką, które mogą pełnić dodatkową funkcję dekoracyjną.
  • Wygodną funkcją jest opcja regulacji – lampę możemy wykorzystać na różne sposoby i dostosować do swoich potrzeb.
Ramię WILLOW od Umage

Aranżacja w wersji funkcjonalnej

Oświetlenie ścienne jest oryginalnym uzupełnieniem aranżacji, które nadaje całości designerskiego charakteru. W zależności od modelu zawieszania oraz dobranego do niego abażuru, ten ciekawy dodatek można wkomponować we wnętrze w każdym stylu. Minimalistyczne, metalowe zawieszenie ścienne świetnie pasuje między innymi do pomieszczeń urządzonych we współczesnej, industrialnej stylistyce, z kolei drewniany model doskonale wpisuje się w projekty rustykalne lub nawiązujące do stylu skandynawskiego. Proste, białe lub czarne ramię będzie pasować do każdego wnętrza. W połączeniu z pasującym abażurem powstaje wyjątkowa dekoracja o praktycznym zastosowaniu.

Gdzie wykorzystać lampę na zawieszeniu ściennym?

Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia. Tego typu lampa rozjaśni kącik czytelniczy oraz okolice łóżka i kanapy. Oprawa na zawieszeniu ściennym przyda się w pobliżu stolika kawowego w salonie lub stołu jadalnego w kuchni oraz pozwoli wydobyć te elementy wyposażenia, którymi chcemy się pochwalić – na przykład kolekcję książek lub roślin na regale. Lampa na zawieszeniu ściennym to dobry kompromis między kinkietem a wiszącą oprawą w małych wnętrzach, szczególnie tych niskich, ponieważ dzięki niej możemy w praktyczny, a przy tym nowoczesny sposób wykorzystać przestrzeń.