Opis
Kinkiet GUISE hiszpańskiej firmy Vibia -lampa, która pojawia się i znika.
Kupując kinkiet, najczęściej szukamy wzoru, który połączy estetykę z użytecznością. Czasami jednak oczekujemy światła dekoracyjnego, którego wybór będzie komponował się z ogólnym stylem wnętrza, a jako dzieło sztuki stanie się jego przykuwającą wzrok ozdobą. Jeśli takie są wasze intencje to właśnie znaleźliście fantastyczny kinkiet GUISE wręcz książkowy przykład najlepszych wzorów sztuki nowoczesnej.
To lampa o zdecydowanie minimalistycznym wzorze. Bardzo nowoczesna, zarówno z uwagi na stylistykę, jak i technologię. Twórcą tej lampy jest wybitny niemiecki projektant Stefan Diez, którego krytycy sztuki nie boją się nazwać odkrywcą nowych potencjalnych zastosowań technologii LED w kontakcie z materią. Całkowicie transparentna, okrągła szklana tafla, kiedy nie jest podświetlona, potrafi zniknąć na tle ściany, odbijając ewentualnie jak lustro jaśniejsze lub oświetlone detale wystroju wnętrza. Źródło światła LED ukryte przez projektanta na obwodzie tafli po włączeniu tworzy łunę wokół szklanego koła przede wszystkim na zewnątrz, ale i do wewnątrz. Może właśnie ta oryginalna właściwość stała się inspiracją nazwy nadanej jej przez twórcę. GUISE bowiem po angielsku to przebranie, maska, pozór, co pasuje do tej niezwykłej lampy idealnie. Całość utrzymuje na ścianie dyskretna, czarna listwa odchodząca na zewnątrz tafli od samego środka. Listwa trochę przypomina wskazówkę zegara lub wskazówki, które akurat się pokrywają jak w samo południe, aż się prosi by drgnęły minutę po…
Producent firma Vibia proponuje lampę GUISE w dwóch rozmiarach o średnicy 54 cm i 92 cm. Lampę wyposażono w 2 taśmy LED o mocy 5W każda i dodatkowo taśmę LED 3,6W w lampie o większej średnicy. Unikalna wytrzymałość źródeł światła LED sięgająca 25000 godzin ciągłej pracy może nam podarować kilka lat użytkowania. Trzeba dodać, że lampy te są właściwie obojętne na liczne operacje włącz/wyłącz. To wszystko pozwala twórcom montować to oświetlenie w sposób całkowicie niekonwencjonalny. W rękach takich projektantów jak Stefan Diez powstają lampy, w których światło pojawia się znikąd.
Mały poziom szczelności IP20 nie pozwala umieścić tej lampy w pomieszczeniach o dużej wilgotności czy na zewnątrz, ale w żaden sposób nie umniejsza to jej wyjątkowego uroku.
Zespół twórców Vibia ma lokalizację w hiszpańskiej metropolii Barcelonie, mieście, które uwielbia artystyczny blichtr i kulturę. Choćby tylko z owego powodu są entuzjastami swej pracy. Projektują strefy oraz miejsca, które proponują nowatorskie wręcz ponadczasowe rozwiązania niebanalnego życia. Przez kreatywny tok konstruowania oświetlenia są przyjaciółmi architektów, konstruktorów mieszkań, twórców i subiektów, wdając się również w projekty w publicznej służbie. Budując światowy biznes, uczestnicząc w rynkach w przeszło 80 państwach, potrafili wypracować status, w którym relacje rodziny Vibia z konsumentem były zawsze satysfakcjonujące.
Nagrody dla GUISE:
German Design Award 2018
Design Plus 2018
Archiproducts Design Award 2017
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.