Opublikowano

Czym są kinkiety cube box i gdzie można je zastosować?

Kinkiet cube box to lampa w kształcie pudełka lub kostki. Ma geometryczną konstrukcję i prosty, minimalistyczny wzór. To właśnie prostota jest największym atutem  cube box – sprawia, że taki model lampy jest uniwersalny, ale i zyskuje designerski styl. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy uważają, że piękno tkwi w przejrzystości projektu, a mniej znaczy czasem więcej. Czym jeszcze zaskoczą nas oświetleniowe “kostki”? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Mimo że lampy CUBE BOX nie mają wielu detali i ozdób przyciągających wzrok, potrafią pokazać, że nie są nudne, a ich rozwiązanie – kreatywne. Stworzenie lampy o tak ściśle określonej budowie wymaga użycia wyobraźni, nieszablonowego myślenia oraz wyczucia stylu.

Gdy brak ozdób jest ozdobą

Modele kinkietów cube box wpisują się w praktycznie każdą aranżację. Prosta konstrukcja jest trafionym dopełnieniem wnętrz o tradycyjnym wystroju, choć najlepszy efekt uzyskamy, montując kinkiety cube box w minimalistycznym wnętrzu. Będą dobrym wyborem do mniejszych przestrzeni, ponieważ nie przytłaczają nadmierną dekoracyjnością.

  • Lampy naścienne w kształcie kostki pasują do wąskich pomieszczeń takich jak korytarz, przedpokój i klatka schodowa.
  • Kinkiet cube box dobrze prezentuje się również w łazience.
  • Zawieszone na ścianie lampy świetnie komponują się z innymi elementami oświetlenia o minimalistycznej bryle – dostępne są lampy sufitowe cube box oraz inne modele (na przykład stojące lub stołowe, z prostym abażurem w kształcie pudełka).
  • Kinkiety w tej stylistyce często montowane są także na zewnątrz: na balkonie, tarasie lub na ścianach budynków. Umiejętnie dobrane są stylowym elementem otoczenia.
CUBE BOX Lutec kinkiet zewnętrzny

Jak wyróżnić minimalistyczny projekt?

Kinkiety CUBE BOX mogą być wykonane z różnych materiałów oraz ich połączeń ze szkłem, drewnem, metalem, tworzywami sztucznymi. Twórcy mogą modyfikować wygląd ścianek i krawędzi lampy, bawić się kolorami i funkcjonalnymi dodatkami. Ciekawie prezentuje się na przykład wykonany z drewna lub innego materiału kinkiet z zamontowaną na zewnątrz klastyczną żarówką. Skonstruowana w ten sposób lampa podkreśl charakter wnętrza urządzonego w stylu industrialnym. Obudowa kinkietu cube box może służyć jako osłona reflektorków z regulowanym kątem padania światła. Naścienne lampy w kształcie kostki, dzięki oszczędnej formie, służą też do podkreślania innych elementów (na przykład obrazów) lub podświetlenia korytarza czy klatki schodowej po zmroku – w tym przypadku kinkiet będzie rzucać subtelne światło w górnym lub dolnym kierunku.

CUBE Oxyled