Opublikowano Jeden komentarz

Dekoracyjne oświetlenie do salonu, co wybrać?

Salon to miejsce szczególne w każdym domu lub mieszkaniu. To jego centrum i serce, przestrzeń, w której spotykają się domownicy i gdzie gościmy przyjaciół i rodzinę. Salon pełni często inne funkcje, nie tylko reprezentacyjne. Może służyć jako jadalnia, gabinet, sypialnia lub pokój zabaw. Zawsze jednak warto zadbać o jego elegancki i stylowy wygląd, który będzie odzwierciedlał gust i potrzeby gospodarzy. Wiele elementów składa się na charakter salonu: podłoga, kolor ścian i dodatków, meble, dekoracje i tekstylia. Ukoronowaniem każdego wnętrza, w tym również salonu, jest dobrze dobrane, funkcjonalne oświetlenie. Powinno być ono także piękne, uzupełniać wnętrze i stanowić efektowną dekorację salonu.

Główną rolę w salonie gra oświetlenie główne, czyli lampa, którą wieszamy na suficie, w centrum wnętrza. Tym co sprawia, że pomieszczenie zyskuje to „coś” są dodatkowe lampy, które dekorują i zdobią. Ciekawą propozycją są tradycyjne lampy na trójnogu, czyli osadzone na 3 nogach. Taka dekoracja świetnie pasuje szczególnie do salonów minimalistycznych lub urządzonych w stylu skandynawskim. Lampa na trójnogu może mieć jednokolorowy lub wzorzysty abażur, dostosowany do wystroju. Salon w elegancki sposób może wzbogacić lampa ze szklaną podstawą, która sprawdzi się szczególnie we wnętrzach klasycznych lub urządzonych w stylistyce glamour. Tego rodzaju lampy wprowadzają do salonu odrobinę luksusu. Innym pomysłem na stylowe oświetlenie jest lampa ze zdobioną podstawą.

EOS Umage abażur z piór i TRIPOD trójnóg

Nietypowe rozwiązania

Wielbiciele nastrojowego klimatu mogą postawić na tak zwane cotton balls, czyli łańcuchy zbudowane z kolorowych kulek. Można je zawiesić, rozłożyć na komodzie albo umieścić w szklanym słoju. Oryginalnym dodatkiem do salonu jest też lightbox z podświetlonym napisem, który nadaje wnętrzu osobistego charakteru. Miłośnicy surowego stylu i designerskich konstrukcji mogą zdecydować się na nowoczesną lampę z wysięgnikiem – praktyczną i efektowną.

Lampa podłogowa ARCO Flos 

Nieograniczone możliwości

Oświetlenie w salonie może podkreślać i wydobywać jego atuty. Ścianę o ciekawej fakturze – na przykład pokrytą cegłą lub farbą z drobinami brokatu – warto podświetlić. Z tym zadaniem dobrze poradzą sobie kinkiety ze strumieniem światła skierowanym w górę i w dół lub nowoczesne reflektory. To rozwiązanie możemy zastosować także kiedy chcemy szczególnie oświetlić wybrany element, na przykład obraz lub zdjęcie. Odważnym rozwiązaniem jest eklektyzm. Osoby, które nie boja się eksperymentów, mogą dobierać lampy o różnych stylach, kolorach i wzorach. Nieregularnie rozmieszczone punkty światła mogą stać się elementem twórczego chaosu. Zajrzyj na stronę producenta lampy Ray, firmę INARCHI


3D RAY Inarchi

1 komentarz do “Dekoracyjne oświetlenie do salonu, co wybrać?

  1. […] Podsumowując, wybieranie dobrego oświetlenia do domu i ogrodu wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak funkcjonalność, styl i funkcjonalność energetyczna. Z różnorodności dostępnych na rynku opcji warto wybrać te, które najlepiej spełnią indywidualne potrzeby i chęci użytkowników. Zobacz również: oświetlenie do salonu. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.