Opublikowano Jeden komentarz

Designerskie lampy ogrodowe – na jakie się zdecydować?

Lampy, które wybieramy do swoich aranżacji, powinny być funkcjonalne, ale również piękne i dobrze dobrane. Stylowe oprawy są ukoronowaniem całego projektu i mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza. Nawet prosto urządzone pomieszczenie nabiera blasku, kiedy udekorujemy je odpowiednią lampą. Proste, minimalistyczne oprawy podkreślą z kolei współczesny charakter aranżacji. Warto o tym pamiętać, nie tylko podczas urządzania domu lub mieszkania. Ładne, pasujące do otoczenia designerskie lampy mogą stać się wyjątkową ozdobą ogrodu, tarasu lub altanki.

Lampy w ogrodzie – funkcjonalność i design 

Ogrodowe lampy oświetlają ciemność – to dzięki nim możemy korzystać z otwartej przestrzeni o każdej porze, również w nocy, wieczorem lub w pochmurne dni. Lampy zewnętrzne muszą być dostosowane do warunków atmosferycznych – na przykład niskiej i wysokiej temperatury lub gwałtownych opadów. Światło w ogrodzie wytycza ścieżki, podkreśla piękno dekoracji oraz naturalną urodę roślin, a po zmroku pozwalają bezpiecznie i wygodnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Designerskie lampy ogrodowe są nowoczesną alternatywą dla klasycznych dekoracji.

Propozycje wprost od projektantów

Pośród propozycji projektantów znajdziemy ciekawe oprawy, które wpiszą się w różne gusta. Praktycznym rozwiązaniem w ogrodzie będą kinkiety i lampy stojące. Kinkiety sprawdzą się na tarasie oraz w altanach, ponieważ nie zajmują wiele miejsca oraz są stosunkowo łatwe w montażu. Lampy naścienne pięknie podkreślają elementy architektury, na które chcemy zwrócić uwagę. Kinkiety prezentują się atrakcyjnie jako oświetlenie drzwi wejściowych lub wyjścia na taras. Projekty designerskich kinkietów często nawiązują do klasycznych wzorców, na przykład łącząc tradycyjną formę z nowoczesnymi tworzywami. Z drugiej strony we współczesnym wzornictwie modne są minimalizm i prostota. Kinkiety w takiej stylistyce mają oszczędne kształty, które wpisują się w bryłę budynku. Warte uwagi są modele z podświetleniem góra-dół, dzięki któremu nawet prosta ściana nabiera ciekawego stylu. Wiele atrakcyjnych opraw, które dostępne są w naszym sklepie znajdziesz u producenta Norlys

Lampy stojące

Lampy stojące różnych rozmiarów służą do podświetlenia dróg, również wjazdu do garażu. Wysokie lampy przydadzą się w dużym ogrodzie. Małe, umieszczone w gruncie lampki w nowoczesnym wydaniu to przede wszystkim proste formy, które dobrze wpisują się w naturalny charakter otoczenia. Projektanci w swoich pomysłach lubią łączyć współczesną stylistykę z naturalnymi tworzywami lub wybierają materiały, które nawiązują do tych, które możemy spotkać w przyrodzie. Dzięki takiemu podejściu designerskie lampy tworzą harmonijną całość z ogrodowymi roślinami. Nowoczesny design i natura mogą stworzyć w ogrodzie zgrany duet!

1 komentarz do “Designerskie lampy ogrodowe – na jakie się zdecydować?

  1. […] Wizualizacje architektoniczne to nieodłączny detal współczesnego projektowania architektonicznego. Dają one możliwość lepszej komunikacji projektu, prezentacji klientom oraz optymalizacji procesu projektowania. W obecnych czasach biura projektowe nie mogą sobie pozwolić na pominięcie tego narzędzia, które w ogromnym stopniu wpływa na jakość i użyteczność ich pracy. Zobacz także: lampy ogrodowe. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.