Opublikowano

Designerska lampa stojąca do salonu – jaką wybrać?

Do kwestii oświetlenia można podejść na dwa sposoby – potraktować je jako czysto praktyczny element wykończenia lub wykorzystać do podkreślenia charakteru i stylu wnętrza. Warto zastosować to drugie podejście! Dobrze dobrane oświetlenie to „kropka nad i” oraz dopełnienie całej aranżacji. Na szczególną uwagę zasługuje temat oświetlenia w salonie. W wielu domach pokój dzienny to najważniejsze miejsce, przestrzeń relaksu i wypoczynku, a także spędzania czasu w gronie rodziny i znajomych. Salon pełni funkcje reprezentacyjne, dlatego jego wystrój powinien być szczególnie dobrze przemyślany.

Lampy stojące do salonu

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu? W takim wnętrzu świetnie będą wyglądały designerskie rozwiązania. Lampa stojąca w nowatorskiej stylistyce doskonale wpisze się w nowoczesny lub industrialny wystrój, ale nie tylko – designerski akcent wniesie do wnętrza urządzonego w klasycznym, tradycyjnym stylu powiew świeżości i oryginalności. Stojąca lampa to ciekawa dekoracja, ale przy okazji jest bardzo funkcjonalna. Można bez problemu w razie potrzeby zmieniać jej ustawienie – gdy na przykład potrzebujemy dodatkowego źródła światła przy stole lub chcemy zrelaksować się podczas czytania książki w ulubionym fotelu. Oświetlenie w postaci stojącej lampy daje swobodę kształtowania przestrzeni w indywidualny sposób, ograniczoną jedynie dostępem do gniazdka elektrycznego i długością kabla. Taką lampę możemy również bez problemu przenieść do innego wnętrza. Zawieszone na suficie lampy wiszące lub zamontowane na ścianie kinkiety nie dają takiej możliwości.

Siła lamp designerskich

Designerskie lampy mają proste, nowoczesne konstrukcje lub wprost przeciwnie – mogą wręcz przypominać dzieło sztuki. Projektanci do swoich przedsięwzięć  dodają ciekawe, nowatorskie rozwiązania. Wśród tych propozycji znajdziemy nawet lampy podłogowe, pełniące funkcję stolika, który przyda się do odłożenia lektury lub kubka z herbatą. Szczególną elastyczność codziennego korzystania zapewniają lampy stojące, których ramię ma opcję regulacji lub modele wyposażone w kilka abażurów, z których każdy można skierować w innym kierunku.

Nowoczesne lampy podłogowe są wykonane z różnych tworzyw. Szczególny designerski charakter mają modele metalowe, srebrne, ale także czarne lub miedziane. Modernistyczna lampa może być zrobiona z drewna, jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na konstrukcję. W nowoczesnym wnętrzu dobrze prezentują się industrialne modele bez abażurów, ale wśród lamp z kloszem również znajdziemy oryginalne projekty – na przykład abażury geometryczne, betonowe lub proste czarne lampy o nieco surowym charakterze.

Możliwości jest całe mnóstwo. Aby dokonać właściwego wyboru, najlepiej przejrzeć asortyment designerskich lamp do salonu zgromadzony w naszym sklepie online – https://luminis.pl/lampy-designerskie.