Tel. +48 509 769 695, +48 12 396 43 02              sklep@luminis.pl              Lampy Kraków
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jak działa lampa z czujnikiem ruchu? Jak ją odpowiednio wyregulować?

Automatyczne oświetlenie to znakomite rozwiązanie - nie tylko w przypadku lamp zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Czujniki ruchu to gwarancja większego bezpieczeństwa, wyższego komfortu oraz - co równie istotne - wielka oszczędność energii elektrycznej, bo światło pali się wyłącznie wtedy, gdy ktoś znajdzie się w pobliżu, a później - w zależności od ustawień - gaśnie bądź się stopniowo "wycisza".

Wybór automatycznych lamp jest naprawdę ogromny - w tej technologii produkowane są zewnętrzne kinkiety, lampy numeryczne, lampy udaroodporne, halogenowe czy ogrodowe. We wnętrzach z kolei sprawdzają się plafony oraz lampy kinkietowe.

Przy montażu lamp z czujnikami reagującymi na zmianę temperatury, warto pamiętać, by nie umieszczać ich zbyt blisko powierzchni silnie odbijających światło (np. luster czy zbiorników wodnych) oraz emitujących ciepło. Czujników nie ustawia się w kierunku elementów mogących się poruszyć, np. zasłon czy firanek.

Jak regulować lampy automatyczne? Każdy producent ma własne wytyczne, a szczegółowe wskazówki znajdują się w instrukcji obsługi. Zazwyczaj natężenie oświetlenia, czas i zasięg można ustawić odpowiednimi pokrętłami, a ustawienia fabryczne zakładają największe zakresy.