Opublikowano

Jak doświetlić witryny sklepowe, by przyciągały wzrok?

Witryna sklepowa to wizytówka firmy. Powinna przyciągać wzrok i zachęcać potencjalnych klientów do wizyty. Witryna sklepu musi w jak najbardziej atrakcyjny sposób prezentować ofertę i zainteresować konsumentów – jest to forma reklamy. Stworzenie efektownej wystawy sklepowej nie jest proste. Trzeba zadbać o odpowiedni dobór produktów oraz ich aranżację. Oświetlenie witryny sklepowej także odgrywa istotną rolę. Sprawia, że poszczególne elementy wystawy są widoczne, pomaga je wydobyć i podkreślić.

Witryny różnych sklepów i punktów usługowych mają różną specyfikę. W niektórych z nich potrzebne jest światło intensywne, w innych nieco przygaszone i bardziej subtelne. Są wystawy, w których przestrzeń będzie oświetlona równomiernie oraz takie, które wymagają świateł punktowych. Jedna kwestia jest stała – każdy właściciel witryny sklepowej dąży do oszczędności, a oświetlanie wystawy przez całą dobę generuje spore koszty. Warto postawić więc na rozwiązania energooszczędne. W witrynach dobrze sprawdza się oświetlenie LED, które zużywa mniej prądu oraz działa przez długi czas. Oświetlenie LED daje wiele możliwości aranżacyjnych. Na wystawie sklepowej można zamontować na przykład taśmy LED lub wybrać oprawy meblowe LED. Dużą zaletą jest funkcja korzystania ze specjalnego sterownika oświetlenia, dzięki któremu można sterować światłem w witrynie, na przykład jego natężeniem lub barwą.

Barwa oświetlenia to kolejny ważny aspekt, który trzeba uwzględnić, planując oświetlenie witryny sklepowej. Światło o ciepłej barwie wprowadza przytulny, przyjemny klimat, a przy tym nie rozprasza widzów i nie jest bardzo agresywne. Światło o zimnej barwie lub kolorowe także znajdzie zastosowanie w witrynach, szczególnie, gdy chcemy podkreślić nowoczesny charakter asortymentu oraz podkreślić dynamiczny styl sklepu lub punktu usługowego. Oświetlenie kolorowe lub zimne należy jednak stosować z umiarem, aby nie przytłoczyło klientów. Najlepiej wykorzystać je do ekspozycji najważniejszych elementów wystawy.

Witryna sklepowa z reguły funkcjonuje w otoczeniu innych wystaw lub źródeł światła. Należy zadbać, aby oświetlenie dostosować do poziomu jasności okolicy, żeby nie dochodziło do zakłóceń widoczności. Warto także wykorzystać różne natężenie światła. Wbrew pozorom, łagodniejsze światło w głębi i mocniejsze z przodu witryny przyciąga uwagę do elementów znajdujących się w jej tle. Reflektory i lampy zamontowane na szynie dają dużą elastyczność w kształtowaniu przestrzeni – w ten sposób oświetlenie można łatwo dostosować do zmieniającego się wystroju witryny sklepowej.

Właściwe rodzaje oświetlenie sklepowego znajdziesz w naszym asortymencie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą – https://luminis.pl/oswietlenie_sklepowe.