Opublikowano

Jak wybrać praktyczną i piękną lampkę na biurko?

Każdy, kto ma uczące się dzieci lub musiał pracować po godzinach wie, jak ważna jest kwestia odpowiedniego oświetlenia biurka. Oczywiście, ideałem jest, gdy można pracować przy nim w świetle dziennym, jednak w naszej szerokości geograficznej nie jest o to łatwo. Z pomocą przychodzi nam wtedy lampka biurkowa. Ma ona ogromne znaczenie – dobrze dobrana lampka zmniejsza zmęczenie oczu, zwiększa precyzję i koncentrację, a co a tym idzie wpływa na komfort i wydajność pracy.

Przy wyborze lampki na biurko starajmy się mniej kierować się jej wyglądem, a bardziej funkcjonalnością. I tak bardzo ważne jest, by miała szeroki klosz, dzięki czemu będzie mogła oświetlić dużą powierzchnię biurka. Dobrze, żeby można było ją regulować, np. poprzez wyginające się ramię lub ruchomy klosz. W ten sposób w zależności od potrzeb będzie można ją zbliżać, oddalać lub koncentrować światło na dowolnym punkcie. Warto, by była lekka – dzięki temu będzie można ją przenosić w dowolne miejsce na biurku, oczywiście o ile pozwoli nam na to przewód zasilający. Dlatego warto również zwrócić uwagę na jego długość – dobrze, żeby miał co najmniej 2 metry.

Lampa stołowa firmy Artemide

Niektóre lampy mają możliwość regulowania natężenia światła. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające nam dostosować lampkę do aktualnych potrzeb. Pamiętajmy również, że lampka biurkowa nie może być zbyt duża – maksymalna odległość pomiędzy żarówką a blatem biurka powinna wynosić 35 centymetrów. Jeśli będzie większa, lampka nie oświetli odpowiednio naszego miejsca pracy, a oczy będą się szybciej męczyły.

Lampa biurkowa firmy Milagro