Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jakie oświetlenie sprawdzi się w salonie kosmetycznym?

Salony kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne. To idealne miejsce, aby nie tylko zadbać o urodę, ale też odpocząć i zrelaksować się. Salony kosmetyczne są szczególnie lubiane przez panie, ale coraz częściej zaglądają do nich również mężczyźni. Wszelkie zabiegi kosmetyczne wymagają odpowiedniego zaplecza. Znaczenie ma wiedza i doświadczenie specjalistów oraz sprzęt i preparaty, z których korzystają. Klienci zwracają uwagę także na wygląd salonu kosmetycznego. Oświetlenie salonu - to kwestia, która ma znaczenie estetyczne i praktyczne. Światło buduje atmosferę miejsca i jest niezbędne do profesjonalnego przeprowadzania zabiegów. Dobre oświetlenie to tutaj podstawa!

Lampa wisząca firmy Ideal Lux

Jakie oświetlenie zainstalować w salonie kosmetycznym?

Na początek warto zapoznać się z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy, które powinny obowiązywać w salonie kosmetycznym. Zgodnie z zasadami BHP do miejsca pracy, jakim jest salon kosmetyczny, powinny dopływać światło sztuczne i naturalne. Wymagania BHP jasno opisują, jaki powinien być stosunek wielkości okien do powierzchni podłogi oraz określają natężenie światła sztucznego. Duża ilość światła naturalnego na pewno sprawia, że przebywanie w salonie kosmetycznym jest przyjemniejsze.

Lampa wisząca firmy LampaLampa


Podczas aranżacji salonu kosmetycznego należy zadbać, aby specjaliści, którzy w nim pracują, mieli zapewniony odpowiedni komfort pracy. Oznacza to, że ich stanowiska pracy powinny być właściwie oświetlone. Zabiegi kosmetyczne, na przykład manicure czy oczyszczanie twarzy, wymagają odpowiednio silnego światła. Lampa kosmetyczna podnosi wygodę pracy i pozwala specjaliście podejść do klienta w sposób profesjonalny. Ciekawym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w salonie kosmetycznym, jest lampa o właściwościach powiększających. Profesjonalne i nowoczesne narzędzia są ważne, ale bardzo często klienci oczekują od salonu kosmetycznego zarówno profesjonalizmu, jaki i przyjemnej atmosfery. Dla wielu osób wizyta w salonie kosmetycznym to okazja do relaksu i oderwania się od codziennych obowiązków – czas wyjątkowy. Warunki w salonie powinny sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi. Oświetlenie trzeba traktować również jako element wystroju. W salonie kosmetycznym dobrym wyborem są źródła światła rozproszonego, o ciepłej barwie, które przypomina naturalne światło. Jednym z pomysłów mogą być lampy LED-owe, które dostępne są w różnych barwach i formach. Elementem aranżacji, który doda przestrzeni wyjątkowego charakteru, może być na przykład ozdobny, dekoracyjny, bogaty lub minimalistyczny żyrandol, który wprowadzi do wnętrza salonu kosmetycznego odrobinę luksusu.

Potrzebujesz porady, pomocy technicznej, opracowania projektu oświetleniowego swojego salonu piękna? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a przekonasz się, że przekroczymy Twoje oczekiwania.