Opublikowano

Kiedy warto kupić lampy wbudowane? Gdzie zamontować?

Lampa wbudowana jest ciekawym elementem wyposażenia. Jak wynika z nazwy, to oprawa, która nie jest osobnym składnikiem aranżacji, ale częścią innego przedmiotu. Lampy wbudowane często montowane są w podwieszanym suficie, są również popularnym uzupełnieniem szaf, witryn i szafek. Nie zajmują wiele miejsca, są dyskretne i bardzo funkcjonalne.

Jak wykorzystać lampy wbudowane?

W niektórych sytuacjach takie oprawy potrafią bardzo ułatwić życie! Doskonale sprawdzają się w szafach i garderobach, szczególnie, gdy do dyspozycji mamy dużą przestrzeń. Lampy wbudowane umożliwiają łatwiejszy dostęp do ubrań i dodatków, bez konieczności korzystania z głównego oświetlenia. Jeśli mamy dużą sypialnię lub dzielimy ją z drugą osobą, oprawa zamontowana bezpośrednio w szafie bardzo ułatwi skompletowanie garderoby i poranne przygotowania do wyjścia.

Lampy wbudowane można wykorzystać również w kuchni. Dobrym pomysłem jest zamontowanie ich nad powierzchnią roboczą blatu. Gotowanie i przyrządzanie potraw wymaga czasem wielu precyzyjnych czynności, dlatego dobre oświetlenie w kuchni to podstawa. Stojąc przy blacie, kucharz zasłania główne źródło światła i rzuca cień na powierzchnię roboczą. Dzięki wbudowanym w szafki lampom, miejsce pracy jest dobrze oświetlone – nie pomylimy żadnego składnika i nie ryzykujemy skaleczeniem. Z kolei lampy wbudowane w witryny mogą stać się wyjątkowym elementem dekoracji jadalni lub salonu, eksponując i podkreślając piękno zastawy stołowej, którą chcemy się pochwalić.
Miejscem, w którym warto zamontować lampy wbudowane, jest łazienka. W tym wnętrzu mogą pełnić rolę głównego oświetlenia, a także dodatkowych lamp. Lampy wbudowane w okolicach lustra ułatwią golenie lub makijaż. Tego rodzaju oprawy nie zajmują dużo miejsca, więc docenią je właściciele niewielkich łazienek.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Wpuszczone w sufit lampy są bardzo funkcjonalnym wyborem dla osób, które prowadzą sklep lub punkt usługowy. Wbudowane lampy są źródłem światła, a przy tym są wygodne i nieuciążliwe dla klientów i pracowników. Są znakomitym sposobem na oświetlenie witryny, ponieważ oświetlają ekspozycję, ale same są niewidoczne i nie odciągają uwagi od prezentowanych przedmiotów.

Lampy wbudowane pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Same zajmują niewiele miejsca i ich najważniejszą cechą powinna być funkcjonalność. Jednak oprawy wbudowane często są zauważalne – w takim przypadku warto wybrać model o atrakcyjnym wyglądzie, który wpisuje się w styl aranżacji. Lampy wbudowane mogą mieć różne kształty i kolory, a designerskie detale nadają im niepowtarzalnego charakteru.

lampy wbudowane, luminis lampy kraków

Dowiedz się więcej o projektowaniu i dobieraniu oświetlenia do wnętrz dzięki naszej Akademii Oświetlenia.
https://akademiaoswietlenia.pl/
Zapraszam szczególnie na nasze szkolenia “Jak projektować systemy oświetleniowe we wnetrzach?”
Poznaj możliwości szynoprzewodów magnetycznych, 3-fazowych, lini świetlnych oraz systemów lamp dekoracyjnych. Zdobądź umiejętność dobierania mocy i podziału na strefy świetlne.
Do zobaczenia
Konrad de Lehenstein-Filip
CEO Luminis