Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Kinkiet czy oświetlenie sufitowe?

Wybór pomiędzy kinkietem a oświetleniem sufitowym jako głównym źródłem światła w pomieszczeniu zależy przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia. W korytarzu, przedpokoju lub niewielkiej garderobie obydwa rodzaje oświetlenia sprawdzą się równie dobrze. W łazience oraz sypialni kinkiety mogą być jedynymi źródłami światła, ale tylko wówczas, gdy oświetlają daną przestrzeń równomiernym, a nie punktowym światłem.

W łazience powinno się znaleźć kilka kinkietów, poza tym powinny być one umieszczone w różnych miejscach – obok lustra, przy drzwiach lub nad wanną. W sypialni kinkiet powinien posiadać możliwość regulacji jasności, ponieważ może wtedy pełnić rolę zarówno głównego źródła światła, jak i lampy, której światło po przyciemnieniu sprzyja wypoczynkowi. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest montaż obydwu rodzajów oświetlenia, ale z różnych względów takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe.

W przypadku pokoju dziennego, pokoju dziecinnego czy kuchni główne oświetlenie sufitowe jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami można spotkać aranżacje, w których to kinkiety poumieszczane w różnych miejscach danego wnętrza są traktowane jako główne źródła światła, ale nie jest to najlepszy pomysł. Mocna, górna oprawa zapewni równomierną ilość światła – w tym przypadku dodatkowe oprawy w postaci kinkietu mogą służyć jako estetyczny detal (w salonie), lampka nocna (w pokoju dziecięcym) czy oświetlenie ułatwiające prace kuchenne w kuchni.