Opublikowano

Kinkiet czy oświetlenie sufitowe? Co wybrać do wnętrz?

Wybór pomiędzy kinkietem a oświetleniem sufitowym jako głównym źródłem światła zależy przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia. W korytarzu, przedpokoju lub niewielkiej garderobie obydwa rodzaje oświetlenia sprawdzą się równie dobrze. W łazience oraz sypialni kinkiet może być jedynym źródłem światła, ale tylko wówczas, gdy oświetla daną przestrzeń równomiernym, a nie punktowym światłem.

Kinkiet do łazienki i sypialni? Owszem

W łazience powinno się znaleźć kilka kinkietów, poza tym powinny być one umieszczone w różnych miejscach – obok lustra, przy drzwiach lub nad wanną. W sypialni kinkiet powinien posiadać możliwość regulacji jasności, ponieważ może wtedy pełnić rolę zarówno głównego źródła światła, jak i lampy, której światło po przyciemnieniu sprzyja wypoczynkowi. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest montaż obydwu rodzajów oświetlenia, ale z różnych względów takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe.

Lampy MASHIKO od Astro

W przypadku pokoju dziennego, pokoju dziecinnego czy kuchni, główne oświetlenie sufitowe jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami można spotkać aranżacje, w których to kinkiety poumieszczane w różnych miejscach danego wnętrza są traktowane jako główne źródła światła, ale nie jest to najlepszy pomysł. Mocna, górna oprawa zapewni równomierną ilość światła – w tym przypadku dodatkowe oprawy w postaci kinkietu mogą służyć jako estetyczny detal (w salonie), lampka nocna (w pokoju dziecięcym) czy oświetlenie ułatwiające prace kuchenne w kuchni.

Oferta Luminis

Zapoznaj się z naszą ofertą kinkietów i oświetlenia sufitowego.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz szkolenia zapraszamy do naszej Akademii Oświetlenia