Opublikowano

Lampa nad toaletkę – pora na garść inspiracji

Toaletka to marzenie wielu kobiet. Panie lubią mieć miejsce, w którym mogą przechowywać kosmetyki do makijażu, perfumy, biżuterię, ozdoby do włosów i inne drobiazgi. Przy wyposażonym w lustro stoliku wygodnie mogą zrobić makijaż, uczesać się i dobrać dodatki. Kobieca toaletka, pięknie zaaranżowana, jest bardzo praktyczna, ale to również element wystroju wnętrza, najczęściej sypialni. Zgromadzone na niej pudełeczka, szkatułki i bibeloty mogą być same w sobie dekoracją. W zestawie z toaletką niezbędne jest lustro. Można zawiesić je na ścianie lub ustawić na blacie. Szczególnie dobrze prezentują się meble połączone ze zwierciadłem. Przede wszystkim – toaletka to miejsce typowo kobiece, dzięki któremu właścicielka ma kącik tylko dla siebie.

Jakie elementy dodają toaletce funkcjonalności?

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć przy toaletce, aby dobrze spełniała swoją rolę? Trzeba pamiętać o dobrym oświetleniu. Główne źródło światła w pokoju to za mało, szczególnie w sypialni, w której zwykle decydujemy się na to delikatniejsze. Z toaletki korzysta się zazwyczaj rano lub wieczorem, czyli w porach dnia, kiedy dostęp naturalnego światła bywa ograniczony – dobra lampa to punkt obowiązkowy!

lampa nad toaletkę, lampy kraków, szkolenia z oświetlenia, szkolenia dla architektów, kinkiet, lampa wisząca

Lampa nad toaletką – na co zwrócić uwagę?

Lampa nad toaletką powinna być ładna i funkcjonalna – połączenie tych cech jest kluczowe. W takich “meblach” bardzo efektownie prezentują się kuliste żarówki wokół lustra, które pozwolą poczuć się właścicielce toaletki jak prawdziwa gwiazda. Mogą one być zamontowane wokół całej tafli, w wersji klasycznej. W bardziej nowoczesnym wydaniu lampy montowane są w jednym rzędzie nad lustrem lub w dwóch rzędach po jego bokach. Do toaletki świetnie pasują kinkiety, zamontowane po dwóch stronach lusterka. Kinkiety z opcją regulacji są szczególnie praktyczne. Wybór opraw pasujących do toaletki jest niezwykle różnorodny. Mogą być dopasowane do wystroju wnętrza lub do toaletki. W ten sposób powstanie wyjątkowa strefa relaksu i piękna. Do damskiego kącika pasują zarówno kinkiety nowoczesne, o prostej, czasem wręcz surowej formie, industrialne rozwiązania, oprawy nawiązujące wyglądem do świeczników lub kryształowe lampy w stylu glamour. Kryształy, złoto, srebro lub mosiądz wprowadzą do aranżacji odrobinę blasku i podkreślą kobiecy charakter toaletki. Lampę można zamontować również nad lustrem, na przykład w formie prostej listwy lub modelu z kilkoma oprawami. 

O czym pamiętać przed zakupem lampy nad toaletkę? Zadbajmy, aby oprawa nie tłumiła światła, a do lampy dobierzmy żarówkę o silnym, ale nie bardzo ostrym świetle. Komfortowo urządzona toaletka sprawi, że codzienny makijaż stanie się przyjemnością i prawdziwym rytuałem.