Opublikowano

Funkcjonalne lampy najazdowe – zalety i zastosowanie

Oświetlenie na zewnątrz domu sprawia, że możemy korzystać z otoczenia budynku o każdej porze doby, nawet po zmroku. Zewnętrzne lampy są nie tylko praktyczne, ale wpływają również na bezpieczeństwo. Dzięki takiemu oświetleniu widzimy wyraźnie drogę i jesteśmy w stanie uniknąć przykrego wypadku. Nie zapominajmy także o jeszcze jednej funkcji, którą pełni światło. To funkcjonalna dekoracja, która pozwala budować nastrój oraz podkreślić najładniejsze elementy otoczenia. Do wyboru mamy różne typy lamp, które sprawdzają się na zewnątrz. Ciekawym pomysłem na zewnętrzne oświetlenie są lampy najazdowe.

Lampy do gruntu – co to takiego?

Lampy najazdowe to pewien rodzaj zewnętrznych lamp dogruntowych. Lampy najazdowe, czyli takie, na które najeżdżamy, na przykład podjeżdżając do garażu. Są to niewielkie urządzenia, które montuje się bezpośrednio w podłożu. Lampy najazdowe można zainstalować na przykład w kostce brukowej oraz na płytkach różnych wymiarów. Lampy montowane w podłożu mają małe rozmiary, ale ich konstrukcja powinna cechować się dużą wytrzymałością. Takie urządzenia muszą być w stanie znieść duże obciążenia, urazy mechaniczne, a także być wodoszczelne i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz posiadać wysoką klasę szczelności. Często do ich produkcji używa się aluminium lub wytrzymałych materiałów syntetycznych. Warto szukać rozwiązań energooszczędnych, które potrzebują mniej energii, a w związku z tym są bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji. Dostępne są lampy najazdowe różnego kształtu, na przykład kostki LED lub wbudowane reflektory punktowe. Moc świecenia także różni się pomiędzy poszczególnymi modelami. W przypadku niektórych konstrukcji lamp dogruntowych możliwe jest regulowanie kąta padania światła, inne modele mają fabrycznie ustawiony kąt.

Do czego służą lampy najazdowe?

Tego typu oświetlenie świetnie spełniają funkcje dekoracyjne. Przy ich pomocy w efektowny sposób możemy wyeksponować najładniejsze elementy otoczenia domu oraz podkreślić urok elewacji budynku. Oświetlenie najazdowe potrafi oświetlić ścieżki, tworząc w ogrodzie magiczną, romantyczną atmosferę. Lampy dogruntowe zrobią wrażenie również podczas wieczorów spędzanych na zewnątrz domu i sprawią, że spotkania z rodziną i przyjaciółmi staną się jeszcze bardziej klimatyczne. Z oświetlenia najazdowego można stworzyć atrakcyjną kompozycję świetlną. Lampy najazdowe to dobry pomysł na oświetlenie podjazdu oraz drogi do garażu. Nie ma ryzyka przypadkowego zderzenia samochodu z lampą dogruntową. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo wieczornych wyjazdów i powrotów do domu. Sprawdź, jakie lampy najazdowe mamy w naszym asortymencie: https://luminis.pl/zewnetrzne/zewnetrzne-najazdowe.html.