Opublikowano

Jakie oświetlenie do blatów w kuchni będzie najlepsze?

Projektując czy remontując kuchnie trzeba podjąć decyzję co do tego, w jaki sposób chcemy mieć podświetlony blat. Wszak to jeden z czynników sprzyjających powstawaniu pysznych i pożywnych potraw. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na skuteczne i estetyczne podświetlenie kuchennego blatu.

Jeśli montujemy światła nad kuchennym blatem, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim światło ma być dobrze rozprowadzone oraz nie powinno zmieniać kolorystyki blatu i leżących na nim produktów, które właśnie przygotowujemy do spożycia. Nikt przecież nie chciałby przez pomyłkę przygotować potrawy z zepsutych składników…

Taśma LED czy halogenowe podświetlenie blatu?

Oświetlenie LEDowe jest bez wątpienia bardziej energooszczędne niż oświetlenie halogenowe. To także modny sposób na aranżację kuchni i oświetlenie podszafkowe, często stosowane przez projektantów wnętrz. Choć jednorazowo będzie to większy wydatek, po niedługim czasie będzie można zaoszczędzić. LEDy zużyją mniej energii i są o wiele bardziej wytrzymałe niż halogeny. Dodatkowo oświetlenie LED nie wytwarza ciepła, w przeciwieństwie do żarówek halogenowych, co w wypadku montażu podszafkowego wypada zdecydowanie na korzyść tego pierwszego. Pasek LEDowy jest też bardziej dekoracyjny. Oczywiście istnieje możliwość, że blat nie będzie odpowiednio doświetlony. W takim wypadku można zastosować system mieszany: LEDy i halogeny.