Opublikowano

Gdzie i w jakiej formie warto zamontować oświetlenie LED?

Oświetlenie pełni niezwykle ważną funkcję – jest nie mniej istotne, niż kolor ścian czy meble. Dlatego, chcąc cieszyć się pięknymi wnętrzami, nie powinniśmy bagatelizować kwestii wyboru lamp. Ostatnio coraz popularniejsze jest oświetlenie LED. Co ciekawe, wbrew powszechnej opinii, świetnie sprawdzi się ono nie tylko w nowoczesnych i minimalistycznych domach czy mieszkaniach, ale wszędzie tam, gdzie zależy nam na niebanalnym efekcie oraz innym, niż tradycyjne, źródle światła.

Oświetlenie LED doskonale podkreśla detale. Za jego pomocą można na przykład wyeksponować wybraną ścianę czy obraz – tym bardziej że do wyboru mamy bardzo różnorodne kolory, na przykład zieleń czy czerwień. Ale to nie jedyne jego zastosowanie – żarówki ledowe z powodzeniem są też wykorzystywane do oświetlania przestrzeni, do których nie dochodzi naturalne światło – zakamarków, wnętrz mebli, schowków. Można je montować w kuchni, doświetlając blaty, w łazience – na przykład koło luster – czy w sypialni.

Jak z każdą rzeczą tak i z oświetleniem LED należy zachować umiar – straci cały swój urok, gdy będzie montowane w każdym pokoju czy pomieszczeniu. Nie należy też przesadzać z liczbą kolorów – zastosowanie różnych barw żarówek na jednej przestrzeni będzie męczyło wzrok i dezorganizowało wnętrze.