Opublikowano

Oświetlenie w domku letniskowym – jakie lampy wybrać?

Wiosna to dobry moment, aby rozpocząć przygotowania do sezonu urlopowego. Latem, kiedy dni są długie i ciepłe, z prawdziwą przyjemnością wyjeżdżamy z miasta, aby być jak najbliżej natury. Chętnie korzystamy z domków letniskowych – spędzamy czas na łonie przyrody, a dom letniskowy zapewnia komfortowy wypoczynek. Zanim wybierzemy się na weekendowy wypoczynek lub dłuższy urlop, warto zadbać o wyposażenie domku na działce w niezbędny sprzęt. Jedną z ważniejszych spraw, którymi trzeba zająć się przed wyjazdem jest oświetlenie w domku letniskowym. Jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w domku letniskowym?

Lampy wybrane do domu letniskowego powinny być praktyczne, wytrzymałe, ale również estetyczne, pasujące do stylu wnętrz i tworzące klimat, który sprzyja relaksowi. Domki letniskowe z reguły nie są bardzo duże, a umiejętnie dobrane oświetlenie pozwoli optycznie powiększyć ograniczoną przestrzeń.

Oświetlenie LED

Dobrą propozycją, która sprawdzi się w domku letniskowym, jest oświetlenie LEDowe. Tego typu lampy są energooszczędne, co stanowi dużą zaletę. Zamontowane w suficie lampy LEDowe nie pomniejszają wnętrza. Tego typu oprawy są uniwersalne i pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu – będą dobrze komponować się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach, ale równie dobrze zaprezentują się w pomieszczeniach urządzonych w stylistyce tradycyjnej, skandynawskiej lub rustykalnej. Co warte podkreślenia, oświetlenie LEDowe dostępne jest w opcji z ciepłym i zimnym światłem, więc na pewno znajdziemy lampy i żarówki dostosowane do potrzeb i stylu życia domowników oraz szczególnych warunków, jakie panują w domku letniskowym.

Z naturą za pan brat

Dobór oświetlenia powinien być podyktowany stylem, jaki panuje we wnętrzu. Domki letniskowe często są urządzane w stylu rustykalnym. W tego typu aranżacjach chętnie wybieranym rozwiązaniem są oprawy z metalu, które podkreślają swojski klimat. Metalowe lampy są wciąż modnym trendem, a przy tym są trwałe i wytrzymałe. W domkach letniskowych króluje drewno – materiał może stać się także elementem lamp, które w ten sposób doskonale dopasują się do otoczenia i stylu wnętrza. Warto zwrócić uwagę na inne naturalne tworzywa, z których powstają oprawy, takich jak na przykład wiklina. Miłośnicy industrialnej stylistyki mogą „przemycić” ją do domku letniskowego w formie lamp-żarówek, które mogą być osadzone na drewnie, sznurach lub łańcuchach.

W domku letniskowym nie spędzamy wiele czasu, ale warto zadbać o komfort i wystrój, dzięki którym krótkie wakacje za miastem będą jeszcze przyjemniejsze. Domek letniskowy to również dobra przestrzeń do odważnych, aranżacyjnych eksperymentów!

oświetlenie w domku letniskowym luminia lampy kraków

Szkolenia z oświetlenia

Jeżeli interesują Cie informację z projektowania oświetlenia zapraszamy do naszych szkoleń

https://akademiaoswietlenia.pl/