Opublikowano

Włoskie lampy Artemide – czemu warto zwrócić na nie uwagę?

Włochy to kraj sztuki i piękna. Z tego kraju pochodzą znani na całym świecie malarze, rzeźbiarze i architekci. Włoskie miasta wyróżniają się piękną architekturą i wyjątkowym klimatem. W połączeniu ze słynnym włoskim temperamentem oraz popularną kuchnią, Włochy są miejscem o niezwykłej atmosferze, przyciągającym tysiące turystów, którzy przyjeżdżają, aby lepiej poznać i doświadczyć włoskiej kultury. A jak lampy Artemide mają się do kraju wyrafinowanego gustu?

Lampy artemide
Lampa TIZIO

Symbol włoskiego designu

Włoski styl zdobywa uznanie także w świecie nowoczesnego designu. Współcześni projektanci udowadniają, że Włochy to nie tylko trwająca setki lat historia. Włosi korzystają z kulturowej tradycji, ale śmiało sięgają do nowych trendów, czego dowodem są włoskie lampy Artemide.
Marka Artemide to prawdziwa ikona współczesnego designu. Powstała w 1950 roku w Mediolanie, a jej wyroby zdobyły wysoki status w świecie nowoczesnego wzornictwa. Lampy Artemide zyskały uznanie, ale również wiele nagród. Wśród nich wyróżnia się projekt Tolomeo – laureat Compasso d’Oro, cennej włoskiej nagrody przyznawanej w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Pierwszy model Tolomeo to kultowa lampa na biurko, która obecnie obejmuje szeroką linię lamp różnego rodzaju. Kiedy mowa o rozwoju marki Artemide, nie można pominąć modelu Alfa, pierwszego, popularnego do dzisiaj projektu. W 1967 roku w Artemide powstał model Eclisse, kolejna charakterystyczna, ponadczasowa oprawa, do dzisiaj poszukiwana przez wielbicieli dobrego designu. To tylko kilka z osiągnięć marki Artemide – nie sposób wymienić wszystkich udanych projektów, nagród i wyróżnień, które przewinęły się przez ponad pół wieku istnienia firmy.

Cechy lampy Artemide

Tym, co wyróżnia wyroby Artemide, jest wysoka jakość i staranność wykonania, która zadowoli najbardziej wymagających klientów. Wyjątkowa estetyka i kreatywne podejście w połączeniu z nowoczesną technologią produkcji to gwarancja najwyższego poziomu lamp sygnowanych przez Artemide.

Hasło marki Artemide brzmi „The Human Light”. Twórcy skupieni w międzynarodowym zespole dbają o piękno swoich projektów, ale także ich użyteczność. Lampy Artemide łączą w sobie piękno i ergonomię. Oprawy mają być elementem codziennego życia, służyć człowiekowi i jego potrzebom. Projektanci dbają o praktyczną stronę opraw Artemide, które- oprócz dawania światła- spełniają ważną potrzebę człowieka– otaczania się pięknymi przedmiotami. Obok lamp Artemide nie można przejść obojętnie. Ich oryginalne konstrukcje i ciekawe rozwiązania w nich wykorzystane przyciągają wzrok i są niezwykłym zwieńczeniem każdej aranżacji. Wnoszą do wnętrza niepowtarzalny charakter. Dobry design się nie starzeje, dlatego lampy Artemide to doskonała inwestycja.

Poznaj nasz wybór lamp ARTEMIDE