Tel. +48 12 341 73 09,   salon@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Jak oświetlić pokój na poddaszu?

Pokój na poddaszu, jak i każde inne pomieszczenie w domu, może być oświetlone (lub rozświetlone) na trzy podstawowe sposoby: oknami, kolorami na ścianie oraz sztucznym oświetleniem. W przypadku poddasza można zastosować dwa rodzaje okien: dachowe oraz tradycyjne, umieszczone w ścianach dachowych lub lukarnach. Rozświetlenie kolorem jest oczywiste – wystarczy biel lub jakiś inny jasny kolor, żeby każde pomieszczenie było jaśniejsze.

Lampa wisząca firmy Sotto Luce

 Sztuczne oświetlenie poddasza nie różni się zbytnio od oświetlenia jakiegokolwiek innego pomieszczenia w domu. Teoretycznie jedynym problemem są skosy, które znacznie zmniejszają powierzchnię użytkową poddasza, poza tym trudno zainstalować na nich kinkiety. Warto jednak pamiętać, że wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować kinkietów, można użyć oświetlenia LED, na przykład w postaci niewielkich punktowych lamp mocowanych w oprawach czy zawieszonych na ciekawie wyglądającym systemie linkowym. Można również zastosować odpowiednie taśmy z niewielkimi diodami, przy czym same taśmy są za słabym oświetleniem, ale już tradycyjne oprawy będą doskonałym rozwiązaniem. LED-y mają również tę przewagę, że mogą być założone pod półki lub blaty i wciąż doskonale spełniać swoją rolę.

Lampa wisząca firmy LoftLight

Jeżeli mimo wszystko ktoś nie przepada za tego rodzaju źródłem światła, wówczas wystarczy posłużyć się stojącą lampą, podłogową lub stołową. Można również założyć niewielką lampę wiszącą, ale jest to operacja odrobinę bardziej skomplikowana od analogicznych działań przeprowadzanych na niższych kondygnacjach. Dzieje się tak nie tylko ze względu na problemy ze schowaniem przewodów (nie można kuć w więźbie dachowej), ale również na konieczność odpowiedniej izolacji tych przewodów, głównie przed wilgocią.

Lampa wisząca firmy Kaspa