Opublikowano

Jak rozplanować oświetlenie w pokoju hotelowym?

Pokój hotelowy powinien zapewniać gościom komfortowe warunki do wypoczynku i spędzania w nim czasu. Ze sprzętów w pokoju hotelowym korzysta wiele osób, dlatego warto zainwestować w wytrzymałe, dobrej jakości wyposażenie, któremu nie zaszkodzi intensywna eksploatacja. Ważną częścią wystroju pokoju hotelowego jest oświetlenie, które nie tylko powinno pasować do aranżacji, ale również być praktyczne.

Światło w pokoju hotelowym musi spełniać kilka funkcji, a przy okazji budować przyjemny klimat. Takie oświetlenie powinno być na tyle neutralne, by każdy mógł czuć się przy nim dobrze, a jednocześnie nawiązujące do stylu hotelu. Trzeba też pamiętać, że nie wszyscy goście hotelowi odpoczywają w swoim pokoju – część z nich potrzebuje miejsca do pracy.

W pokoju hotelowym bardzo dobrze sprawdza się oświetlenie LED. Żarówki LED są energooszczędne, więc są odpowiednie do często użytkowanych pomieszczeń. Oświetlenie LEDowe daje wiele możliwości i jest bardzo uniwersalne. Dobrym wyborem do pokoju hotelowego jest światło o raczej ciepłej barwie, z niezbyt dużym kontrastem. Takie rozwiązanie sprzyja stworzeniu we wnętrzu przytulnej atmosfery.

Podstawowy typ oświetlenia, który należy zapewnić w pokoju hotelowym, to oświetlenie ogólne, które powinno swoim zasięgiem obejmować całe wnętrze. W miarę możliwości główne lampy nie powinny wisieć nad łóżkiem, ale raczej w strefie „użytkowej”, na przykład w pobliżu wejścia. Najbardziej praktycznym wyborem w tym przypadku będą płaskie lampy, ponieważ o wiszący model łatwo jest uderzyć. Główne oświetlenie dużego pomieszczenia dobrze jest uzupełnić o dodatkowe źródła światła, takie jak na przykład kinkiety, które nie zajmują dużo miejsca.

W pobliżu łóżka koniecznie należy umieścić oświetlenie o łagodniejszej barwie, które będzie pełniło funkcję lampki nocnej. Może to być niewielka lampka, umieszczona na nocnym stoliku, ale również lampa stojąca lub powieszony nad łóżkiem kinkiet. Ważne, aby gość mógł zgasić światło bez wychodzenia z łóżka.

Część gości hotelowych potrzebuje miejsca do pracy, szukają więc pokoju, który stwarza takie możliwości. We wnętrzu, którego szukają, powinno znaleźć się biurko oraz krzesło, a razem z nimi – lampka o odpowiednio silnym świetle i barwie dostosowanej do pracy.

Wiele pokoi hotelowych zapewnia gościom dostęp do łazienki. W tym pomieszczeniu również trzeba zadbać o dobre oprawy. Przyda się jedna główna lampa, a także lampki przy lustrze, które umożliwią precyzyjne golenie lub wykonanie makijażu. W eleganckim pokoju hotelowym można też zadbać o oświetlenie dekoracyjne, które w efektowny sposób podkreśli szczególnie piękne elementy wyposażenia, na przykład obrazy lub rośliny.

Niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymany jest twój hotel i jakich lamp potrzebujesz, znajdziesz je w Luminis. Do nowoczesnych wnętrz, nastawionych na klientów biznesowych, szczególnie polecamy kolekcję lamp designerskich, którą można obejrzeć i zamówić po adresem: https://luminis.pl/lampy-designerskie.