Tel. +48 12 341 73 09,   biuro@luminis.pl   Lampy Kraków  Szynoprzewody Szkolenie
0

Brak produktów w koszyku

Suma: 0,00 zł

Oświetlenie biurowe

Lampy do biura a komfort pracy

Dobrze dobrane oświetlenie do biura jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa ono na jakość pracy i dobre samopoczucie przebywających w pomieszczeniu osób. W Polsce obowiązują stosowne przepisy prawne dotyczące oświetlania miejsc pracy, a odpowiednio przygotowane stanowisko - z jego właściwym oświetleniem włącznie - to obowiązek każdego pracodawcy. Niedostateczna ilość światła w miejscu pracy jest wymieniana w grupie szkodliwych i niebezpiecznych czynników. Skutki źle dobranego oświetlenia biurowego są groźne dla zdrowia zatrudnionych. Całodniowa praca w biurze przy komputerze mocno obciąża wzrok, a złe oświetlenie stanowiska pracy prowadzi do zmęczenia oczu, a nawet osłabienia wzroku. Zmęczone i zaczerwienione oczy wraz z towarzyszącym bólem głowy mają wpływ na złe samopoczucie, szybsze zmęczenie, a przez to nie tylko niekorzystnie odbijają się na zdrowiu pracowników, ale także obniżają ich wydajność pracy. Bardzo ważne w kwestii oświetlenia jest więc dobranie odpowiednich lamp, żarówek i kąta padania światła w sąsiedztwie komputera.

Rodzaje oświetlenia biurowego

Oferujemy Państwu wysokiej jakości lampy do biura, które z pewnością sprawdzą się w niejednym miejscu pracy. Oświetlenie ogólne zapewnia światło w całym pomieszczeniu, a wybór konkretnego modelu zależny jest od danego biura, gdyż w każdym miejscu potrzebna może być inna ilość światła. W oświetleniu biurowym ważne jest wykonanie projektu natężenia oświetlenia. Do oświetlenia ogólnego idealnie sprawdzą się lampy wiszące. Innym rodzajem jest miejscowe oświetlenie stanowiska pracy, do którego może posłużyć na przykład lampy wiszące bezpośrednio nad danym biurkiem. Prace, w których konieczne jest skupienie się na szczegółach, wymagają również dużej intensywności światła, dlatego powinno być ono tak dobrane, aby nie odbijało się od narzędzi i używanych przedmiotów. Oprócz tego występuje złożony rodzaj oświetlenia, który jest kombinacją dwóch wcześniej wymienionych. Do biur i pomieszczeń biznesowych doskonale pasują również lampy do szynoprzewodów. Dzięki możliwości wyboru barwy światła, natężenia i kąta świecenia spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Odpowiednie oświetlenie biurowe nie powoduje zmęczenia i wpływa na komfortowe warunki pracy, lepszą efektywność i wydajność. Może także motywować pracowników i wpływać na ich samopoczucie, dzięki czemu mogą znacznie zwiększyć się obroty w Twojej firmie. Dobrej jakości lampy biurowe to lepsza i przyjemniejsza praca, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybór takich, które najlepiej wpiszą się w Państwa gust i potrzeby. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy są do Waszej dyspozycji.

Siatka  Lista 

Pokaż 1 - 18 z 22 wyników

Pokaż 1 - 18 z 22 wyników

Siatka  Lista 

Pokaż 1 - 18 z 22 wyników

Pokaż 1 - 18 z 22 wyników